Головна|Новини

Звернення Л.Школьника та О.Самчишина до Президента України В.Ющенка щодо законопроектів «Про ринковий нагляд» та «Про внесення змін до деяких законів України (щодо стандартизації та обов’язкової сертифікації)»

21.03.08

ЗВЕРНЕННЯ  ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ «СОЮЗУ СПОЖИВАЧІВ УКРАЇНИ» ЛЕОНІДА ШКОЛЬНИКА ТА ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ СПОЖИВАЧІВ ОЛЕГА САМЧИШИНА ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ  ВІКТОРА ЮЩЕНКА

щодо законопроектів «Про ринковий нагляд»
та «Про внесення змін до деяких законів України
(щодо стандартизації та обов’язкової сертифікації)»


Президенту України
Ющенку В.А.


Вельмишановний  Вікторе Андрійовичу !

Засвідчуємо Вам свою повагу та інформуємо, що 15 березня п.р. світова спільнота відмічає Всесвітній день прав споживачів і, у зв‘язку з цим, Всеукраїнська громадська організація “Союз споживачів України” звертається з приводу наступного. Як Вам відомо, Україна сьогодні займає перше місце в Європі за смертністю і останнє - за тривалістю життя. В той же час, наша країна входить до першої десятки світових лідерів за обсягами виробництва контрафактної продукції. Таке жахливе становище національного споживчого ринку, на наш погляд, потребує вжиття термінових заходів, по-перше, з боку Президента України, як гаранта конституційних прав громадян, передбачених ст.ст. 42, 47-50 та інших, а по-друге - Уряду країни.

На даний час, у Верховній Раді України знаходяться законопроекти №1365 “Про ринковий нагляд” та №1363 “Про внесення змін до деяких Законів України (щодо стандартизації та обов’язкової сертифікації)”, внесені Президентом України як невідкладні.

Усім відомо, хто лобіює вказані законопроекти і чому саме використовується законодавча ініціатива Президента України при наявності депутатських повноважень у ініціаторів законопроектів. Без сумніву, ці законопроекти є суто бізнесовими і, у разі їх прийняття, буде повністю знищена система захисту споживачів в країні. І те, що при цьому використовується президентський бренд без участі самого Президента України, не викликає ніякого сумніву, так як ці законопроекти не співпадають із заявами і діями самого Президента України.

Наприклад, законопроект “Про ринковий нагляд” є суто кабінетною розробкою, який не пройшов попередній розгляд та обговорення в органі центральної виконавчої влади з питань технічного регулювання та споживчої політики - Держспоживстандарті, в громадських організаціях (об’єднаннях) споживачів, в Національній координаційній раді з питань захисту прав споживачів при Кабінеті Міністрів України.

Назва законопроекту по суті не відповідає Указу Президента України від 13.07.2005р. №1105/2005 “Про заходи щодо вдосконалення діяльності у сфері технічного регулювання та споживчої політики”. В пункті 1.4) вищезгаданого Указу Президента України передбачається розробка та прийняття закону не “про ринковий нагляд”, а “Про державний ринковий нагляд за додержанням вимог щодо безпеки продукції та послуг” .Указом визначений розробник цього законопроекту – Кабінет Міністрів України, центральні органи виконавчої влади в тому числі і Держспоживстандарт за участю громадськості.

Викликає занепокоєння і стурбованість, що до цього часу не виконаний п.1.1) вищезазначеного Указу щодо розробки і прийняття КМУ Державної цільової програми по захисту прав споживачів, яка мала бути прийнята ще у 2005 році, втім, нажаль, чиновники, які торпедували ці важливі для пересічних громадян рішення, за це не відповіли.

            Вельмишановний Вікторе Андрійовичу, на підставі вищевикладеного вважаємо, що законопроекти №1365 “Про ринковий нагляд” та № 1363 “Про внесення змін до деяких Законів України (щодо стандартизації та обов’язкової сертифікації”) підлягають доопрацюванню ще в першому читанні, з урахуванням раніше встановлених Президентом України назвою та розробниками, за участю фахівців та спеціалістів наших організацій.

            Слід зазначити, що створення цивілізованих ринкових відносин та налагодження ефективного діалогу у трикутнику «Влада-Бізнес-Споживач» повинно відбуватися відповідно до норм Європейського Союзу, де забезпечено пріоритети прав «людини-споживача», як «короля ринку».

            Сподіваємось на Вашу підтримку та просимо надати відповідні доручення.


З повагою,

 
Голова Правління,
Лауреат Державної премії УРСР,
Заслужений працівник промисловості України    
Л.Школьник   

Президент Української Асоціації споживачів
О. Самчишин
 

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?