Головна|Новини

Замголови правління Союзу споживачів України Дмитро Степанюк заявив про свій вихід із Колегії Держспоживстандарту

15.07.09

Голові Правління
ВГО «Союз споживачів України»
Школьнику Л.С.

 
Звертаюся до Вас у зв’язку з недоцільністю подальшого  перебування представника ВГО «Союз споживачів України», у складі Колегії Держспоживстандарту України, яку очолює Л.В.Лосюк з наступних причин:
1.              Пропозиції, котрі, як правило, підтримані Колегією шляхом голосування, в подальшому не реалізуються. Керівник Держспоживстандарту України не видає відповідних наказів або доручень, а ті, по яким даються доручення або видаються накази нею ж потім і порушуються (спілка “Рада технічного регулювання”, кадрові питання, сертифікація імпортних автомобілів тощо). Рекомендації про припинення відволікання коштів з підпорядкованих підприємств до Спілки «Рада технічного регулювання» на виконання доручень Уряду, контролюючих та правоохоронних органів нехтуються. Більше того, керівники Держспоживстандарту почали втягувати членів Колегії до обговорення схем відволікання коштів з підпорядкованих підприємств. При цьому до цих схем активно залучаються державні інспектори областей, міст Києва та Севастополя.
2.              Рішення колегії та наказ щодо процедури затвердження керівних кадрів на засіданні Колегії не реалізуються.
3.              Інформація щодо незаконного використання державного майна та корупційних дій посадових осіб Держспоживстандарту замовчується, а пропозиції про притягнення їх до відповідальності не розглядаються.
4.              Вважаю, що висновки  Колегії про незаконність сертифікації імпортних дорожньо-транспортних засобів ігноруються, що має серйозну небезпеку для споживачів, які не мають впевненості в якості і безпечності придбаних автомобілів. Не вживається конкретних заходів по наведенню порядку на споживчому ринку країни. Держспоживстандарт за 1,5 роки не спромігся виконати Указ Президента України щодо розробки і прийняття Державної цільової програми захисту прав споживачів. Більш того надіслано листа до Кабінету Міністрів України про призупинення прийняття Програми в період кризових явищ та інше. Не приймаються ефективні дії по перегляду набору споживчого кошика. Наразі діє більше 10 000 технічних умов на продукти харчування, які не відповідають вимогам з безпеки країн - членів СОТ (у тому числі м’ясомолочна продукція, алкоголь, бензин тощо). Держспоживстандарт як орган центральної виконавчої влади демонструє споживачам країни відсутність далекоглядної системної політики в управлінні сферою технічного регулювання та споживчої політики, що нівелює його статус як правозахисного органу, який від імені держави відповідно до ст.42 Конституції України повинен здійснювати контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг.
5.              Пропозиції Союзу, які базуються на нормативних документах ООН та ЄС, в тому числі і щодо нагального прийняття Державної програми захисту прав споживачів не реалізуються,.
6.              Навмисно не виконуються рішення судів, що вступили в законну силу відносно членів Союзу, що є кримінальним злочином.
7.              Ігноруються висновки та рекомендації громадських споживчих організацій та Громадської Ради.
8.              Письмові пропозиції щодо покращення діяльності Колегії, ДП “УкрНДНЦ”, Держреєстру, позаштатних радників та інше від червня 2008 року залишені без реагування.
Перелік не є вичерпним і торкається Комітету по всім напрямках його діяльності.
В той же час викликає здивування, що засідання Колегії всупереч вимогам Положення про Колегію Держспоживстандарту скликаються не регулярно, а після критики діяльності керівництва Держспоживстандарту, Колегія взагалі не скликалась півроку, що не надає можливості від імені Союзу вносити пропозиції щодо ефективного реформування системи відповідно до провідного світового та європейського досвіду.
На мій погляд, участь представника Союзу споживачів України в таких засіданнях Колегії Держспоживстандарту придає їм вигляду налагодження ефективного діалогу з громадськими організаціями та підтримки діяльності Комітету з боку інститутів громадянського суспільства, одним з яких є Союз споживачів України, що у свою чергу вводить в оману Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, споживачів країни та світову спільноту.
Беручи до уваги зазначене, вважаю недоцільним моє подальше перебування, як представника Союзу споживачів України, у складі Колегії Держспоживстандарту України та  прошу оприлюднити у ЗМІ мотиви моєї позиції щодо участі в цьому консультативно-дорадчому органі з метою відповідного інформування керівництва країни та споживачів.
 
Заступник Голови Правління
ВГО «Союз споживачів України»
Народний депутат України II скликання
Д.П.Степанюк

 

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?