Головна| Новини| Заява Союзу споживачів України

Заява Союзу споживачів України


  Голова правління ВГО «Спілка громадських організацій України «Народна рада» Лукашевич Н.І., претендуючи на одноосібне представництво в громадському русі країни, від імені цієї громадської організації та її маловідомих сумнівних громадських утворень, серед яких: «Комітет по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю», «Комітет «Координаційна Рада по роботі з громадськими Радами України», «Комітет з охорони навколишнього природного середовища», «Комітет соціального захисту населення», «Комітет «Фінансово-промисловий союз сучасних інноваційних програм», «Комітет «Інститут» «Здоров’я нації», «Асоціація «Екологія України», що зареєстровані під одним і тим же ідентифікаційним кодом 26475953 (?!), поширила недостовірну та неправдиву інформацію про те, що Л.С. Школьник не є Головою правління ВГО «Союз споживачів України», а осередки Союзу влилися до новоутвореного міфічного «Комітету захисту прав споживачів», очолюваного колишнім керівником обласного управління торгівлі Пічугіним О.Ю.,  який перебуває під патронатом і керівництвом «активного громадського діяча», в недалекому минулому - тренера спортивного клубу і активіста партії БЮТ, а нині -  голови Держспоживінспекції Орєхова С.М.
   Повідомлення Лукашевич Н.І. є черговою брехливою провокацією, яка не відповідає дійсності і має на меті дискредитувати у суспільстві Союз споживачів України та його діяльність.
   Слід зазначити, що Союз споживачів України протягом багатьох років свого існування, а це - майже десятиріччя, займає активну громадянську позицію і у своїх резолюціях, заявах та публікаціях у ЗМІ завжди захищає конституційні права на якісне та безпечне життя громадян, незалежно від їх політичних та релігійних уподобань, як критикуючи продажних політиканів, корумпованих чиновників та недобросовісних підприємців, так і пропонуючи владі й бізнесу сучасний досвід провідних демократичних країн світу у цих напрямках.
   Ще у 2005-2009 роках Союз споживачів України висловлював різку критику діяльності Президента України В. Ющенко та Прем‘єр-міністра Ю. Тимошенко, які не тільки не спромоглися виконати свої передвиборчі обіцянки, а й по суті, як це було зазначено у нашому публічному зверненні, направленому на їх адресу, «влада стає ворогом свого народу».
   Починаючи з 2005 року ми пройшли непростий шлях шантажу, тиску і переслідувань з боку «помаранчевої» влади, у тому числі із широким застосуванням адміністративного ресурсу, зацікавлених правоохоронних та судових органів.
   На жаль, і до сьогоднішнього часу, як зазначив Президент України В.Ф. Янукович у своєму щорічному посланні до Верховної Ради України, головним пріоритетом політики реформ ще не стала «гуманізація розвитку, забезпечення якості життя людей, створення усіх необхідних умов для максимального розкриття їх творчого потенціалу», бо для цього «потрібно зламати практику зволікань та інерції, подолати розгубленість політиків та бюрократичний саботаж», тому що «бюрократична державна машина, що виживала за будь-якої влади, по інерції намагається зберегти свої звичайні механізми управління, свої адміністративні можливості та корупційні схеми тіньового заробітку».
   А тому, наполеглива і послідовна діяльність Союзу споживачів України щодо розвитку інститутів громадянського суспільства, налагодження ефективного діалогу у трикутнику «влада-бізнес-споживач», утворення цивілізованих ринкових відносин відповідно до найкращих світових та європейських стандартів стали представляти певну загрозу для корупціонерів у владі та їх компаньйонів по кримінальному бізнесу.
   Нам добре відомі приклади створення різного роду пірамід: фінансові піраміди на кшталт «МММ», піраміди у нерухомості – «Еліта-Центр», але вже спостерігаються такі ж «ноу-хау» в українській політиці - утворення пірамід у громадському русі. За цими спробами стоять досвідчені ляльководи, які намагаються придати видимість підтримки громадськості своїх дій, що вже давно вийшли за межі моральних норм, Конституції, законодавства Україні (подекуди, навіть, кримінального) і становлять реальну загрозу якості та безпеці життя людини.
   Мабуть, їх і мав на увазі Перший віце-прем’єр-міністр України, Міністр економічного розвитку та торгівлі Клюєв А.П., який нещодавно на розширеному засіданні колегії міністерства говорив про «консолідовану мафію»: «Они любой законопроект, любую инициативу могут "зарубить", и она никогда работать не будет».
   За інформацією, якою володіє Союз споживачів України, ця так звана «консолідована мафія» протягом останніх років негативно впливає на стан справ у різних галузях – охорони здоров‘я і захисту прав споживачів, стандартизації, метрології тощо. Вони діють не тільки  всупереч намаганням Президента України та Уряду посилити боротьбу із корупцією у всіх сферах життєдіяльності людини, але й активно ведуть роботу щодо розвалу і криміналізації громадського руху в країні під свої одноосібні корисні інтереси. 
   У зв‘язку із вищевикладеним Союз споживачів України офіційно заявляє, що нами ніколи не розглядалися можливості не тільки приєднання, а навіть співпраці із вищезгаданими «громадськими структурами», якими заправляють Лукашевич Н.І. та її ляльководи, і чия корупційна діяльність підтверджується протягом останніх років чисельними публікаціями в інтернет-виданнях (наприклад «Кидали» (http://gpu.com.ua).


                                    Прес-служба Союзу споживачів України

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?