Головна|Новини

Заява Д.П.Степанюка для ЗМІ щодо негативних процесів у Держспоживстандарті України

24.09.08

Прес-служба ВГО «Союз споживачів України» оприлюднює в скороченому вигляді Заяву народного депутата України II-го скликання, заступника Голови правління ВГО «Союз споживачів України», члена Колегії Держспоживстандарту України Д.П.Степанюка, яку він зробив для ЗМІ у зв’язку з негативними процесами, які відбуваються в органі центральної виконавчої влади Держспоживстандарті України та навколо нього:

I. «Протягом останнього часу розповсюджується інформація про дії лідера Партії захисників Вітчизни Кармазіна Ю.А. та Голови Держспоживстандарту України Лосюк Л.В. та інших керівників як партії, так і Комітету. Ця інформаційна кампанія посилилася після проведення 25.07.2008 року в м.Харкові Колегії Держспоживстандарту України з питань сертифікації автомобілів і виходу за результатами Колегії відповідних наказів, у тому числі і від 31.07.2008р. (наказу №259).

            Оскільки сертифікація відбувається не за рахунок бюджетних коштів, а на комерційній основі, то між гравцями цього процесу йде гостра конкуренція, в якій, на превеликий жаль, приймають участь і державні службовці. Наказ №259 викликав в суспільстві жваві дискусії, оскільки ніякого громадського обговорення перед його прийняттям не було проведено і для суспільства він став несподіванкою. Не приймали участі в обговоренні проекту цього наказу Мінтранс та Мінпромполітики, Держмитниця, ДАІ України, Держкомпідприємництва, Антимонопольний комітет України та інші.

            Черговою абракадаброю став наказ “спеціалістів” Держспоживстандарту від 19 вересня 2008 року №337, який видавався в розвиток наказу від 31.07.2008року №259,   в такий же закритий спосіб.             В той же час Кабінет Міністрів України надав доручення №46779/1/1-08 від 20.09.2008 року: “Держспоживстандарту (Лосюк Л.В.), Мінфін (Пинзенику В.М.), Мінекономіки (Данилишину Б.М.), Держмитслужба (Хорошковському В.І.). Прошу вжити термінових заходів щодо розв’язання зазначеної проблеми. Притягнути до відповідальності винних осіб у нанесенні державі збитків. Термін 3 дні.Олександр Турчинов”. Що цікаво, це доручення в Держспоживстандарті було направлено на виконання особі, яка почала контролювати сертифікацію автомобілів і своїм контролем наносить збитки.

            На відміну від “добродіїв”, я вважаю що Держспоживстандарт України як орган центральної виконавчої влади своїми заборонами буде гальмувати ринкові процеси, відставати від темпів розвитку автомобільного ринку. А він повинен працювати на випередження проблем.

            II. Згідно з діючим законодавством корупціонером може бути визнана особа – держслужбовець, якщо це доведено судом.

            Особисто я вважаю корупціонером колишнього заступника Голови Держспоживстандарту Вівчарика В.П. по якому є рішення суду. Як на мене до корупційних дій були причетні держслужбовці Баб’як О.М., Олійник Д.І., Нескоромний Ю., Конотоп Н.М. та інші. На мій погляд на це є всі підстави, про що я оголошував на засіданнях колегії (13.03.2008р, 26.04.2008р.).

            Наприклад, на розрахункові рахунки Спілки “Рада технічного регулювання” та благодійного фонду “Каштан”, який має ознаки фіктивної структури,  під особистим контролем держслужбовця Олійник Д.І. та під її тиском, директори державних підприємств регіональних підрозділів Держспоживстандарту перераховували кошти під виглядом членських внесків та благодійної допомоги.

            За попередніми даними за період діяльності Олійник Д.І. з 25.09.07 року на рахунок Спілки підприємствами були перераховані кошти в сумі 7 млн. 138 тис.грн, з них надано безповоротної фінансової допомоги на суму 2 млн.726 грн., усього витрати Спілки за вказаний період склали 7 млн.973 тис.грн.

            Виконавчим директором Спілки “Рада технічного регулювання” здійснювались перерахування коштів на рахунки також сумнывних підприємств: ТОВ “Профліга”,  ТОВ “Діонат’, ТОВ “Проактив Медіа Консалтинг”, ТОВ “Казка” та деяких приватних підприємців ніби- то за надані послуги. В користування приватних осіб передавалося державне майно без орендної оплати та комунальних платежів.

            На рахунок ТОВ “Діонат”, яке має також ознаки фіктивності, з рахунків Спілки “Рада технічного регулювання” було перераховано кошти в сумі 346584гр. та з рахунків ДП “УкрНДНЦ” на суму 227 000 гр.

            Є інформація, що кошти, у сумі 20 тис.доларів США були передані заступнику Голови Держспоживстандарту України одним із працівників за сприяння по відчуженню державного майна, яке у подальшому, за рішенням суду, відійшло у власність приватного підприємства.

            Наказом Держспоживстандарту керівникам Комітету заборонено входити до керівних органів Спілки, де є підпорядковані підприємства. Але, з незрозумілих причин, заступник Голови Олійник Д.І. наказ не виконала і Спілка не вступила в стадію ліквідації, як того вимагають переважна більшість членів Спілки своїми заявами. Члени  ВГО “Союз споживачів України” відстежує цю ситуацію і будуть впливати на недопущення поборів із споживачів для задоволення потреб держслужбовців.

III.  Здивований пасивним відношенням органів внутрішніх справ та прокуратури щодо надання правової оцінки діям посадовців Держспоживстандарту та їх співучасників. Чому так відбувається? Хотів би особливо звернути увагу Генпрокуратури України на цю тяганину.


24.09.2008р.  Д.Степанюк

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?