Головна|Новини

В Україну відправлять солярку, яку в Росії заборонили

15.10.12

З нового року споживачам дизпального слід бути обережними. До України може "хлинути" низькоякісна російська солярка стандарту Євро-2. Від споживання цього пального відмовилося Міноборони Росії. Такий дизель підходить тільки для старої техніки, якої у армії сусідів вже майже не залишилося.

Леонід Косянчук, експерт ринку нафтопродуктів: "Если у нас не будут синхронизированы требования по техническому регламенту, но есть опасности, что они у нас не будут синхронизированы, то естественно Украина превратится в сливную яму некачественного продукта, который еще есть местами на территории Российской Федерации".

Нині дизель стандарту Євро-2 становить близько 5-ти відсотків вітчизняного ринку. У Росії за перше півріччя такого пального виробили понад 5 мільйонів тонн. Саме український ринок фахівці називають найбільш ліквідним для такого ресурсу. Бо він найближчий. Та в уряді жодної загрози не вбачають.

Костянтин Бородін, директор департаменту Міненерговугілля:"Російська федерація не вперше висловлює наміри скасувати якісь стандарти. Не вперше. І не завжди ці наміри реалізуються".

Тим часом завозити пальне стандарту Євро-2 в Україну можна до 1 липня 2013-го. Влітку Мінекономрозвитку в чергове продовжило дію старих стандартів. Це вигідно частині вітчизняних нафтопереробних заводів, які просто не можуть виробляти ресурс високої якості.

За матеріалами - UBR

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?