Головна|Новини

ВРУ: Виступ народного депутата України І.Рибака щодо складної ситуації на споживчому ринку країни

07.04.15

Витяг із стенограми пленарного засідання

07 КВІТНЯ 2015

ЗАСІДАННЯ ДВАДЦЯТЬ ДРУГЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

07 квітня 2015 року, 10.00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.Б.ГРОЙСМАН

Шановні колеги,  маємо запис на виступи від народних депутатів. Оскільки на трибуні у нас проходить робоча нарада певних  народних депутатів, то я думаю, що будемо виступати з місця. Немає заперечень? З трибуни. Добре.  За бажанням, будь ласка. "Блок Петра Порошенка",   народний депутат Рибак. Будь ласка.

 10:05:18

 РИБАК І.П.

Шановні колеги,  справа у тому, що на сьогоднішній день  в Україні, дійсно, складна ситуація  стала з правами споживачів. Звернення  споживачів не розглядаються належним чином вже майже 8 місяців всі споживачі стали заручниками ситуації, що склалася. Звичайний пересічний громадянин і ніхто його взагалі просто не чує. З цього приводу споживачами Чернівецької області було направлене звернення до Прем'єр-міністра України Яценюка Арсенія Петровича ще на початку лютого 2015 року. Як показала практика, 95 відсотків громадян морально не готові, не мають можливості, спеціальних знань і навиків як звертатись до суду з приводу своїх, захисту своїх прав. Звернення до суду залишається лише зверненнями порівняно з оперативним розглядом звернень громадян Державної інспекції захисту прав споживачів. Виробники і продавці продукції добре знають, що їх діяльність не контролюється, а споживачі не мають можливості захистити себе. За таких обставин, користуючись ситуацією, виробники грубо порушують встановлені норми щодо виробництва продукції, продажу та реалізації відповідно продукції і в тому числі по прострочених термінах. У зв'язку з чим ситуація на споживчому ринку різко погіршується, безпека і якість товарів, робіт і послуг різко знижується, а ціни на них зростають майже кожен тиждень або ж декілька разів на тиждень.

За період запровадження урядом мораторію на проведення перевірок, як свідчить моніторинг, якості товарів, робіт і послуг, які проведені спочатку березня 2015 року, якість їх знижується дуже стрімко: на молочні товари – на 25 відсотків; на м'ясотовари, риботовари, овочі – на 30 відсотків; кількість простроченої продукції зросла на 60 відсотків; обман споживачів під час придбання товарів, робіт і послуг зріс на 50 відсотків. Таким чином при покупці товарів власники магазинів нав'язують споживачам товари і додаткові послуги, також додаткові товари, яких вони не потребують. Контроль над даною ситуацією в державі втрачається. Тому вкрай необхідно звернутись від Верховної Ради до Кабінету Міністрів з вимогою відмінити постанову Кабінету Міністрів номер 442 від 10 вересня 2014 року, якими було утворена Державна служба з питань безпечності харчування продукції, захисту прав споживачів. Тому що воду і землю можна докупи змішувати, але це буде болото, так само і не можна сьогодні об'єднувати всі інспекції, які існують в Україні, повинна бути окрема структура, яка буде захищати права споживачів. Дякую.


Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?