Головна|Новини

Вітаємо з Всесвітнім днем прав споживачів!

15.03.12

Шановні споживачі!

Вітаємо вас з нагоди Всесвітнього дня прав споживача!

 

Права споживачів є фундаментальною ознакою сучасного демократичного суспільства з розвинутими цивілізованими ринковими відносинами, де громадяни є королями ринку.

Традиційно 15 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день прав споживачів, який з 1983 року проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй. Щорічно Міжнародна організація споживчів (Consumers International, CI) визначає тематику цього дня.

 

У 2011 році він проходить під гаслом «Наші гроші – Наші права. Кампанія за чесні фінансові послуги».

 

Вже другий рік поспіль питання захисту прав споживачів на ринку фінансових послуг не втрачає своєї актуальності у всьому світі. В Україні, на жаль, ситуація критична не тільки з фінансовими послугами, а майже в усіх сферах життєдіяльності людей.

 

Матеріали урядових документів, представників влади на місцях, політиків, ЗМІ, вчених і громадськості свідчать, що споживчий ринок заповнений неякісними товарами, зокрема: продуктами харчування, водою, медикаментами тощо, які часто мають небезпеку для здоров’я та життя споживачів. 

В той же час ціни на споживчому ринку України не відповідають якості товарів та послуг, особливо енергоносіїв, пального, в житлово-комунальній сфері, будівництві, де ці проблеми накопичувалися роками.

 

Знаменно, що в країні за останній рік поширилася боротьба з корупцією, почалась адміністративна реформа і відбудовується вертикаль влади як у центрі, так і на місцях, досягнуто певної економічної стабілізації, а Президент України та Уряд прийняли низку важливих рішень задля підвищення якості та посилення безпеки життєдіяльності наших співвітчизників. Це вселяє надію у те, що врешті-решт до голосу споживача, як головного інвестора економіки влада стала прислуховуватися. Це означає, що недаремно громадські організації споживачів - активні представники громадянського суспільства тривалий час доносили важливість цих питань до усіх верств населення. 

 

Тому впевнені, щоб досягти європейських стандартів якості та безпеки життя, покращити ситуацію в Україні нам необхідно консолідувати зусилля влади, соціально відповідального бізнесу, вчених, громадських організацій і ЗМІ не тільки заради світлого майбутнього, але й достойного сьогодення.

 

Отже, бажаємо всім споживачам України міцного здоров’я, наснаги та багато сил на відстоювання своїх споживчих прав!

 

Голова правління Союзу споживачів України

 

Леонід  Школьник

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?