Головна|Новини

Виконавчий директор Союзу споживачів Віктор Трофименко надав інтерв'ю радіо BBC

25.03.09

У середу, 25 травня, виконавчий директор «Союзу споживачів України» Віктор Трофименко надав інтерв’ю радіо BBC стосовно якості питної води в Україні. Зокрема, він відмітив, що ще у 1985 Генеральна Асамблея ООН прийняла документ «Керівні принципи захисту прав споживачів», в яких було визначено три кита, на яких тримається нормальна життєдіяльність людини. Це – продукти харчування, вода і медичні препарати. За його словами, в України в усіх цих напрямками є серйозні проблеми.

«Сучасний стан водогінних систем населених пунктів України є здебільшого критичним, адже вони побудовані десятки років назад і характеризуються моральною і фізичною зношеністю своїх основних фондів Проблеми на сьогодні існують і в столиці України. Так, за останніми даними санепідемстанції, понад дві третини її запасів в місті непридатні до вживання. Причини такого стану речей банальні – застарілі системи водопостачання і брак коштів на ремонтні роботи. З бактеріями у нас й досі продовжують боротися хлоруванням. Адже використовувати альтернативні методи складно через централізовану систему водопостачання», - зазначив Віктор Трофименко.

На його думку, традиційними засобами вирішити проблему забезпечення населення якісною питною водою неможливо, так як централізоване водопостачання принципово не може дати таку воду. А будь-яка консервація води, обробка хлором, дезінфекція призводить до того, що ми отримуємо принципово не придатну для пиття воду. Тому актуальним є впровадження установок бюветного типа для окремих мікрорайонів та встановлення новітніх систем доочищення води.

«Якщо ж подивитися на проблему ширше, то в Україні повинна бути зрештою впроваджена Державна програма «Питна вода», а також нові стандарти питної води відповідно до міжнародних вимог», - наприкінці зазначив Віктор Трофименко.


Прес-служба «Союзу споживачів України»
 

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?