Головна|Новини

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ Союзу споживачів України до народних депутатів України

29.05.12

     Союз споживачів України підтримує законодавчу ініціативу Кабінету Міністрів України щодо ліквідації Національної комісії з питань захисту суспільної моралі (далі – Нацкомісія).
   Вважаємо, що тривалий час цей орган боровся не з антиморальними проявами у суспільстві, а використовував надані йому повноваження як інструмент цензури і боротьби зі свободою слова та ЗМІ, виконуючи при цьому різноманітні політичні замовлення помаранчевої влади.
   Так, ще у 2009 році одна із наших регіональних організацій, яка свого часу випускала суспільне-політичне видання “Потребитель+Власть” і газету “Споживач”, відчула на собі усі “моральні” дії цієї комісії, коли в угоду тодішній владі та за їх замовленням, безпідставно звинуватила журналістів та активістів Союзу в антиконституційних діях за критичні публікації щодо некомпетентності, непрофесійності, зловживання владою та корупцію у різних міністерствах і відомствах держави. Наслідком такого нахабного наклепу стали виклики журналістів на допити до прокуратури, де їм було заявлено про наміри відкрити кримінальну справу. 
   Неодноразові звернення до керівництва Нацкомісії і особисто до її голови В.Костицького, фахові юридичні обґрунтування щодо безпідставності таких висновків, які, у першу чергу, порушують свободу слова та Конституцію України, виходять за межи повноважень Нацкомісії та є такими, що не відповідають чинному законодавству, не мали наслідків. В той же час переслідування журналістів та активістів продовжувалося тривалий період, до чого була причетна Нацкомісія, яка своїми діями впроваджувала політику подвійних стандартів, фарисейства і лицемірства.
    У результаті цих дій, громадські організації Союзу споживачів тривалий час були позбавлені можливості інформувати громадян про критичний стан споживчого ринку країни та постійне порушення конституційних прав у цій сфері.
 Маючи активну громадянську позицію, вважаємо, що розвиток демократії і громадянського суспільства не може супроводжуватися злочинними та антиморальними діями тих можновладців, хто законом уповноважений боротися саме за чистоту і моральність суспільства.
    На жаль, таких прикладів щодо заангажованої та непрофесійної діяльності Нацкомісії набагато більше, критика діяльності цього відомства лунала зі сторони різних політичних партій, громадських організацій, на шпальтах засобів масової інформації. А тому задля подальшої демократизації країни суспільство давно вимагає скорочення саме тих органів державної влади, які гальмують ці процеси, цензурують ЗМІ і паплюжать конституційне право громадян на свободу слова.
    У звязку з цим, звертаємося до народних депутатів України підтримати законопроект №10447 від 10.05.2012 “Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду) і підтримати ініціативу Уряду щодо ліквідації Національної комісії, від чого виграє свобода слова, а демократизацію суспільства в Україні на кшталт світових стандартів буде прискорено.

Прес-служба Союзу споживачів України

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?