Головна| Новини| Відбулася зустріч в.о.Постійного представника Президента України в АР Крим Віктора Плакіди з заступником правління Союзу споживачів України Дмитром Степанюком

Відбулася зустріч в.о.Постійного представника Президента України в АР Крим Віктора Плакіди з заступником правління Союзу споживачів України Дмитром Степанюком


Відбулась зустріч  в.о.Постійного представника Президента України в АР Крим В.Т.Плакіди із заступником правління Союзу споживачів України, Головою громадської організації «Кримське Земляцтво у Києві», народним депутатом України другого скликання (1994-1998 рр.), Постійним представником Президента України в АР Крим (1996-1996 рр.) Д.П. Степанюком.

 

Були обговорені питання щодо шляхів виконання доручень Президента України В.Ф.Януковича та Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова у напрямку формування громадянського суспільства в державі та про місце і роль громадських організацій споживачів та земляцтва у Києві у цьому процесі.

У ході зустрічі сторонами зазначалось, що на споживчому ринку як країни в цілому, так і в Криму зокрема багато небезпечних для здоров’я і життя продуктів харчування, води, медикаментів, на превеликий жаль, мають місце отруєння дітей. Від небезпечних товарів і послуг найбільш потерпають діти, молодь, люди похилого віку з обмеженими можливостями. Ціна  багатьох послуг, які отримують споживачі, не відповідає їхньої якості, в тому числі і в житлово-комунальній сфері, в медичній та туристичній галузях. Не подолані корупція і хабарництво при надані державних послуг споживачам, в тому числі й у сфері технічного регулювання. Тому вже давно на часі – оновлення законодавчої бази, яке в тому числі допоможе у правовому руслі подолати ці негативні ганебні явища.

Співрозмовники відмітили, що значна роль в цьому відводиться утвореним при виконавчій владі громадським радам, як консультативно-дорадчим органам. Відрадно, що наразі опрацьовується новий Закон України «Про громадські організації» замість Закону України «Про обєднання громадян». В майбутньому передбачається передача ряду державних повноважень та функцій органів місцевого самоврядування саме громадським організаціям з відповідним фінансуванням та звітністю на тендерній основі. Керівництвом держави задіюється стратегія контролю за діями влади з боку громадськості.

Також у ході зустрічі зазначалося, що великі резерви з покращення безпеки та якості життя громадян криються в ефективній міжвідомчій координації органів влад усіх рівнів, у суспільній активній діяльності споживачів, у просвітницькій діяльності середучнівської, студентської та робітничої молоді. Адже освічений споживач - найбільш небезпечний для недоброчесних виробників, підприємців та соціально безвідповідального бізнесу. Саме споживач є головним інвестором вітчизняного виробництва та імпорту. Тому нагальною проблемою настало посилення діалогу усіх гілок влади із залученням саме громадськості в трикутнику «влада-бізнес-споживач».

    В той же день Д.П.Степанюк ці питання обговорив і в ході особистої зустрічі з заступником Голови Верховної Ради АР Крим Г.А.Іоффе.

 

 

Прес-служба "Союзу споживачів України"

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?