Головна|Новини

У супермаркетах тухле м'ясо пускають на шашлики, а з сиру зрізують цвіль

19.09.12

Хитрощів, на які йдуть нечесні власники торговельних мереж, маса.

М'ясо далеко не першої свіжості можна замаринувати і продавати як шашлик: через велику кількість оцту ніхто не відчує запаху. З сирів зрізують цвіль і знову виставляють на вітрину. Ковбасу для додання свіжого вигляду натирають олією. З несвіжих продуктів роблять і нарізки: сирні і м'ясні. Такі реалії роботи українських продуктових магазинів.

"Торік я працювала в супермаркеті, в гастрономії. Багато надивилася такого, від чого волосся стає дибки, - поділилася киянка Тетяна, яка працювала в одному з супермаркетів. - Я більше ніколи не куплю нарізку на фасованій нібито нещодавно підкладці. Нарізаній ковбасі термін придатності - всього три доби, сиру - дві. А ми нарізану ковбасу перекладали, перефасовували, переробляли стікери, продовжуючи терміни часом на тиждень, поки вже не ставало видно, що товар несвіжий. І робили це, щоб нас не звільнили", пише КП в Україні.

За словами продавців, існує закономірність: чим менший магазин, тим частіше можна зустріти всілякі продуктові звірства. Дрібні торгівці не гребують нічим: ні переклеюванням стікерів, ні використанням зіпсованих продуктів в кулінарії.

Жінка розповідає: "Пам'ятаю, мені привезли візок з великою партією ковбаси. І сказали, що є наказ начальства - перефасувати заново новим числом. Побачивши, коли "здохла" ця ковбаса, я була в шоці - термін придатності вийшов місяць тому! З важким серцем, нарізала, стала викладати на полицю, підходить молода пара, обговорює: "Давай дитині цієї візьмемо. Дорога. Напевно, смачна, з м'яса". Я просто підійшла і тихо сказала: "Це не беріть". А коли уявила, що дитина могла отруїтися, вирішила звільнитися. І коли йшла, керівництво дало чітко зрозуміти: буду багато базікати, вони зроблять так, що мене ні в одну торговельну мережу більше не візьмуть і зроблять моє життя пеклом".

У більшості випадків після закінчення терміну реалізації продукти відвантажують постачальнику. При цьому в договорі про постачання відразу враховується відсоток псування товару, за який власники магазинів не платять. Але також часто на задньому дворику супермаркетів можна побачити, як зниклі продукти кидають прямо в сміттєві баки.

Іноді супермаркети не чекають, коли товар зовсім покриється цвіллю. Продукти, термін придатності яких закінчується через кілька днів, вилучають. І тут починають влаштовувати акції. Наприклад, продають своїм працівникам зі знижкою до 50%. У деяких великих супермаркетах, таких як "Сільпо" і "Ашан", продукти з малим терміном реалізації продають з уцінкою.

Деякі торговельні мережі та виробники укладають договори з притулками для тварин або організаціями, які містять сторожових псів, на постачання їм товарів, не придатних для людей.

По материалам - ТСН

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?