Головна|Новини

Союз споживачів виступив за повернення в ефір програми "Споживач" на ТРК "Київ"

16.12.08

Вих. 1/127

від 11.12.2008 р.

 

           

Голові  Київської

міської  державної  адміністрації

Л.М.Черновецькому

 

 

Копія: директору  ДКП  ТРК  «Київ»

Д.Г.Джангірову

 

 

Шановний  Леоніде  Михайловичу!

 

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступного питання.

 

Союз споживачів України протягом тривалого часу тісно та ефективно співпрацював з програмою «Споживач», що виходила в ефір на телеканалі ТРК «Київ». Напевно, не треба багато говорити про те, наскільки важливою та актуальною є тематика захисту прав споживачів та висвітлення найболючіших проблем на споживчому ринку країни у ЗМІ.

 

Ми всі – споживачі і, незалежно від статі, віку або положення у суспільстві, підпадаємо під таку невтішну статистику, згідно з якою Україна – перша в Європі за смертністю та остання - за тривалістю життя, яке на 11 років менше, ніж у пересічного європейця, а  смертність від отруєння небезпечними продуктами харчування  перевищує смертність від нещасних випадків на виробництві. Більш того, за останні 10 років населення України скоротилося майже на 4 мільйони, а за показником «якість життя», яке враховує не тільки ВВП, але й тривалість життя, екологію, дитячу смертність тощо,  ми займаємо 98 місце серед 111 країн. Водночас, Україна входить у десятку світових лідерів за виробництвом контрафактної продукції.

 

Хто сьогодні бореться з таким вкрай критичним положенням, і хто взагалі підіймає ці теми для обговорення у суспільстві? – питання з багатьма невідомими. Лише нечисленні громадські організації та деякі ЗМІ залишаються небайдужими і намагаються через інформування суспільства стосовно проблем у цій сфері, привернути увагу, в тому числі і влади до цих болючих питань.

 

Про якість споживчих послуг, результати незалежних тестувань, юридичні аспекти захисту прав споживачів та про багато інших найактуальніших питань споживчого ринку столиці впродовж дев’яти років, щотижнево, автор та ведуча програми «Споживач», кандидат філологічних наук Тетяна Шальман розповідала киянам.  Важливо, що зазначена програма сприяла покращенню рівня інформованості громадян про свої споживчі права.

 

У зв’язку з цим нам було особливо прикро дізнатися, що з 6 грудня 2008 року програма «Споживач» в ефір не вийшла. Як нам стало відомо,  з невідомих причин керівництво ТРК «Київ» прийняло рішення закрити програму.

 

Ми впевнені, що телекомпанія «Київ» мала б пишатися, що саме програма «Споживач», як ні одна інша на українському телебаченні так глибоко, професійно доносила до  глядачів корисну інформацію й допомагала кожному,  хто до неї звертався, захищати порушені права.

 

Переконані, що, в тому числі й завдяки цієї програмі, кияни вчасно та об’єктивно дізнавалися про заходи міської влади, спрямовані на покращення життя мешканців столиці як споживачів. До речі, діяльність Головного управління з питань захисту прав споживачів при Київміськдержадміністрації неодноразово висвітлювалася в програмі «Споживач».

 

Враховуючи вищезазначене, просили б Вас дати доручення відповідним службам розібратися у причинах закриття програми та зі свого боку сприяти її відновленню. Ми впевнені, що сьогодні кияни чекають на вихід однієї з своїх улюблених програм -  «Споживач» з Тетяною Шальман.

 

Просив би інформувати мене про результати щодо розгляду цього питання.  Буду вдячний за його позитивне вирішення.

 

Заздалегідь вдячний.

 

 

З повагою,

 

Голова правління,

Лауреат державної премії УРСР,

Заслужений працівник промисловості     

Леонід  Школьник

 

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?