Головна| Новини| Союз споживачів України взяв участь у роботі сесії Transparency International

Союз споживачів України взяв участь у роботі сесії Transparency International


Союз споживачів України взяв участь у роботі спеціальної сесії представників неурядових організацій, що проходила в рамках другого раунду Моніторингового візиту до України групи експертів Антикорупційної мережі Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на чолі з Гораном Клємєнчичем, провідним європейським фахівцем з питань корупції, екс-державним секретарем Міністерства внутрішніх справ Словенії.

У своєму виступі виконавчий директор Союзу Віктор Трофименко, зокрема відмітив, що “за даними досліджень Transparency International, Україна за останні роки понизилася на 12 пунктів у рейтингу боротьби з корупцією, має самий низький рівень життя в Європі (за межею бідності проживає понад 30% населення України) та входить до першої десятки світових лідерів за обсягами виробництва контрафактної продукції. І така ситуація вимагає термінових дій, в першу чергу, з боку української влади та політикума. Безумовно, нерозвинутість громадянського суспільства, відсторонення громадськості від контролю за діями чиновників, особливо за останні п’ять років, здебільшого сприяло посиленню корупційних процесів в Україні. Союз споживачів в цьому плані завжди займав активну позицію, за що неодноразово відчував тиск з боку владних структур, втім сьогодні підтримує дії та заклики нової влади на викоренення корупції, боротьбу з усіма її проявами і сподівається, що за словами послідують реальні справи”.

На думку директора з правових питань Союзу Наталії Пахольчук, одним зі шляхів покращення ситуації у цій площині є удосконалення національного законодавства та налагодження партнерських відносин з неурядовими організаціями. Про наміри теперішньої влади боротися з корупцією свідчить прийнятий антикорупційний пакет законів, які набудуть чинності з 1 січня 2011 року, тому  є надія, що вже наступного року висновки Моніторингової групи щодо України будуть більш позитивними”.

Також керівництво Союзу за запрошенням Transparency International має намір прийняти участь у роботі запланованого на грудень цього року засідання Мережі боротьби проти корупції для країн Східної Європи і Центральної Азії у Франції.


Прес-служба Союзу споживачів України

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?