Головна|Новини

Союз споживачів України продовжує перевірки АЗС. На цей раз, увага (!) - небрендові АЗС

15.02.14

Як ми вже інформували нашого читача у попередньому випуску журналу «Споживач.Інфо», Союз споживачів України розпочав новий проект з моніторингу вітчизняного ринку нафтопродуктів.

На даному етапі перевіряються АЗС так звані – «небрендові», тобто такі, що не відносяться до мережевих. Саме на цих заправках, за твердженням об’єднання операторів ринку нафтопродуктів, реалізується увесь непотріб виготовлений в кустарних умовах та на нелегальних нафтопереробних заводах.

«Головною метою нашого проекту є можливість надати споживачу повну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, що дасть йому можливість зробити свідомий вибір» - коментує чергові результати випробувань Заступник Голови Правління ВГО «Союз споживачів України» Олег Цільвік. «Але, якщо внаслідок нашої діяльності ми зможемо добитися усунення з ринку недобросовісних продавців і притягнення їх до відповідальності, ми вважатимемо це повною перемогою споживача у боротьбі за свої права».

Черговим об’єктом для перевірки стала бориспільська АЗС «БНГ» під брендом якої здійснює свою діяльність ТОВ «Клотіс».

 Як і минулого разу, було придбано по одному зразку дизельного палива та бензину А-95, які в подальшому направлені на випробування до ДП «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА».

Що стосується документів на пальне, то на момент закупки в наявності були лише Сертифікат відповідності, Паспорт та протокол випробувань на дизельне пальне. На бензин жодних документів надано не було.

Зазвичай, коли у споживача на АЗС виникають проблеми із доступом до документів про походження та якість пального, можна на 90 % бути впевненим, що нафтопродукти мають сумнівне походження і краще оминати стороною таку заправку.

І треба сказати, що АЗС «БНГ» не стала виключенням з правила, - нафтопродукти на ній виявилися вкрай поганими. Так, за висновками експертів, придбаний нами зразок палива дизельного не відповідає вимогам ДСТУ 4840:2007 «Паливо дизельне підвищеної якості. Технічні умови» за показником «температура спалахнення в закритому тиглі». Фактично, отриманий у ході випробування результат майже у 11 разів нижчий ніж зазначено у Паспорті виробника і складає показник нижче 7 градусів Цельсія. З такими показниками прогоряння клапанів у двигуні – питання декількох місяців, адже фракції легких нафтопродуктів, якими розбавлено дизпаливо є вкрай небезпечним для дизельного двигуна та заборонено нормативними документами.

Ситуація з бензином виявилася ще гіршою, він не відповідав вимогам ДСТУ 4839:2007 «Бензини автомобільні підвищеної якості. Технічні умови» одразу за чотирьома показниками: «Фракційний склад», «Масова частка бензолу», «Масова частка кисню», «Об‘ємна частка метанолу». Фактично, перевищення по всім переліченим показникам склало від двох до семи разів.

За такої якості бензину, автомобілісти які наважилися заправитися на зазначеній АЗС, можуть не тільки зазнати проблем з експлуатацією свого «залізного коня», але і відправити його на тривале «лікування» до автомайстерні.

Як і попереднього разу, змушені констатувати, що споживачі, які скористалися послугами АЗС «БНГ» не тільки нанесли шкоду своїм автомобілям але й були ошукані, адже вартість палива не відповідає його якості і значно завищена.

По виявленим фактам Союзом споживачів України було направлено листа до правоохоронних органів.

Про перебіг подій, будемо інформувати додатково.

 

Закачати  протокол випробувань бензину >>>

Закачати протокол випробувань дизельного палива >>>

 

Прес-служба Союзу спожвачів України

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?