Головна| Новини| Школярам продають пластилін з оцтом та фарби невідомого походження

Школярам продають пластилін з оцтом та фарби невідомого походження


Вчитель початкових класів дала батькам поради, як правильно зібрати до школи першачка.

Збираючи дитину до школи, важливо дуже прискіпливо перевіряти шкільні товари на якість, адже браковану продукцію виявили навіть у розрекламованих мережах супермаркетів.

Варто зазначити, що за українським законодавством, якщо товар неякісний, продавець має сплатити штраф у 30% від вартості партії.

"Пластилін, який мав досить різкий запах, це свідчило про наявність оцту. Фломастери - невідомого походження, без дати виготовлення... фарби дитячі для малювання - китайського виробництва, адреса підприємства-виробника не зазначена", - перерахував невтішні приклади голова спеціальної інспекції захисту прав споживачів у Києві Віталій Вишняк.

В інспекції в першу чергу звертали увагу - на маркування: хто виробник, і чи відповідає товар нормам ДСТУ. А у випадку з пластиліном також важливо перевіряти термін придатності.

"Пластилін повинен бути з натуральних компонентів. Поганий пластилін - який не ліпиться", - пояснила вчитель початкових класів Вікторія Бруновська.

Вона також розповіла, як правильно обрати портфель для "початківця". Щоб не зіпсувати здоров'я дитини ще з 1-го класу, вчителька радить перед купівлею рюкзака зважити його - вага ранця з усім вмістом має не перевищувати 10% маси тіла дитини. 

"Порожній ранець повинен важити від 500 до 800 грамів", - уточнила Бруновська. Найкраще обирати рюкзак з ортопедичною спинкою і широкими лямками. Ранець не повинен на дитині теліпатись, бо інакше хворітиме спина.

"Від спини залежить здоров'я дитини. Це і поганий настрій, і головний біль", - додала вчителька.

Вміст портфеля Бруновська порадила обирати не менш уважно. Зошити й альбоми мають бути обов'язково з білим цупким папером і з яскравими лініями. Олівці - м'які. Ручки - з фіксатором.

"Ручки обов'язково повинні бути прогумовані, щоб притискати правильно пальчик", - зауважила вчителька. Нагадаємо, на прилавках магазину в центрі Києва виявили зошити із зображеннями "гламурних тиранів" Володимира Леніна, Йосипа Сталіна і автомата з написом "Ніщо так не заспокоює, як автомат Калашнікова".

За матеріалами - ТСН

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?