Головна|Новини

Провідні споживчі громадські організації країни відмовляються брати участь у Всеукраїнському форумі в рамках проекту ЄС-ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання»

03.03.08

Провідні неурядові організації в Україні по захисту прав споживачів, а саме: Українська Асоціація споживачів та Всеукраїнська громадська організація “Союз споживачів України” отримали та розглянули запрошення  щодо участі у Всеукраїнському форумі «Інтереси українських споживачів: європейський вимір», який відбудеться 11-13 березня цього року в Києві в рамках проекту ЄС-ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання».

Однак, оскільки задекларована мета організаторів форуму через зазначений захід сприяти соціальному діалогу в Україні для вирішення нагальних проблем у сфері прав та інтересів споживачів нашої держави, викликає недовіру щодо щирості таких намірів та ставить під сумнів ефективність запланованого заходу в цілому, зазначені організації звернулися з листом до керівництва проекту. Текст листа наводимо повністю: 

Голові  представництва  делегації
Європейської  комісії  в Україні 
п. Ієну   Боугу,

Резидент-координатору ООН/резидент-Представнику ПРООН 
п. Френсісу М. О’доннелу

Копія: Голові Державного комітету
України з питань технічного регулювання
та споживчої політики п. Л.Лосюк


Засвідчуємо вам свою повагу та інформуємо вас, що нами отримано  запрошення прийняти участь у Всеукраїнському форумі "Інтереси Українських споживачів: Європейський вимір" в рамках проекту ЄС - ПРООН "Спільнота споживачів та громадські об'єднання", який фінансується  за рахунок коштів Європейського Союзу та ПРООН.

Хочемо наголосити, що провідні в Україні неурядові організації по захисту прав споживачів Українська Асоціація споживачів та Всеукраїнська громадська організація “Союз споживачів України” розглянули запрошення взяти учать в обговоренні поточної ситуації в країні щодо державної споживчої політики, подальшого розвитку інформаційного поля для споживачів, підвищення інституційної спроможності неурядових організацій  тощо.

В свою чергу, хотіли б звернути вашу увагу на те, що задекларована мета організаторів форуму через зазначений захід сприяти соціальному діалогу в Україні для вирішення нагальних проблем у сфері прав та інтересів споживачів нашої держави, викликає у нас недовіру щодо щирості таких намірів та ефективності їхньої реалізації.

Підставою так вважати є та неконструктивна політика, яка проводилася керівництвом проекту протягом усього строку його існування. Слід зазначити, що, на жаль, практичному втіленню в життя мети цього проекту не передувало обговорення тих проблем, що є дійсно нагальними для споживачів України.

           Нагадаємо, що влітку 2007 року ми вже зверталися з відкритим листом до керівництва проекту з проханням зробити його роботу публічною і прозорою, а також запропонували об’єднати зусилля задля вирішення актуальних проблем у сфері захисту прав та інтересів споживачів, зокрема, у частині побудови ефективного діалогу між органами влади, громадськими організаціями споживачів та бізнес-середовищем. Більш того, наші численні звернення щодо спільного використання вже існуючих ресурсів, в тому числі друкованих ЗМІ, сайтів та спеціалістів, були проігноровані, як був і проігнорований той факт, що Україна перебуває в стані глибокої системної кризи у сфері захисту прав та інтересів споживачів. Не було також враховано й те, що «Союз споживачів України», за результатами моніторингу, проведеного на замовлення ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання», був визнаний однією з найвпливовіших в Україні та реально працюючих неурядових громадських організацій.

         На жаль, до пропозицій неурядових організацій та державних інституцій керівництво експертної групи проекту так і не прислухалось, адже не було взагалі налаштоване на плідну співпрацю.

Отже, виходячи з вищевикладеного, Українська Асоціація споживачів та Всеукраїнська громадська організація “Союз споживачів України”  ставить під сумнів ефективність запланованого заходу, а також вважає його тим невдалим піар-кроком, який, за задумом організаторів, начебто зможе реабілітувати сам проект в очах громадськості та українського споживача.

З огляду на це, повідомляємо вам про свою відмову взяти учать у Форумі «Інтереси українських споживачів: європейський вимір», втім сподіваємося, що ви, вельмишановні панове, як повноважні представники Європейського Союзу та ООН в Україні,  приймете відповідні заходи щодо зазначених питань  та проінформуєте нас.

З повагою,

Президент Української  Асоціації споживачів
Олег Самчишин   

Виконавчий директор
ВГО “Союз споживачів України”
Віктор Трофименко
 

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?