Головна| Новини| Привітання зі Всесвітнім днем стандартів!

Привітання зі Всесвітнім днем стандартів!


ВІТАЄМО  ЗІ  СВЯТАМИ!


14 жовтня - Всесвітній день стандартів

10 жовтня - День працівників стандартизації та метрології 

 

    Щиро вітаємо всіх тих, хто своєю наполегливою та відданою працею стоїть на захисті стандартів якості та безпеки продукції, товарів і послуг, які ми споживаємо та використовуємо кожного дня.  

    Відомо, що без метрології та дотримання вимог стандартів не може існувати наука, економіка, бути точним жоден технічний прилад. Адже стандарти покликані забезпечити високий рівень якості, надійності і безпеки, більш широкий вибір товарів і послуг, прозорість і відкритість інформації щодо їх споживчих якостей, добросовісну конкуренцію, сприяти захисту навколишнього середовища і повинні були позитивно вплинути на вступ України до СОТ.

    Саме з цією метою 1 жовтня 2002 року Указом Президента України Л.Д.Кучми був створений центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом – Державний комітет з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт України). А 8 жовтня 2002 року Указом Глави держави було встановлено, що 10 жовтня щорічно в Україні відзначатиметься як професійне свято – День працівників стандартизації і метрології.

    Це було своєчасне рішення, яке підштовхнуло процес гармонізації тисяч національних стандартів відповідно до світових, були відпрацьовані перші технічні регламенти, впроваджено Всеукраїнський конкурс товарів, робіт і послуг “100 кращих товарів”, лідери якості вітчизняного бізнесу відчули підтримку влади, а громадяни країни – захист їх конституційних прав як споживачів, значно активізувалася міжнародна діяльність.

    А тому цілком логічним стала наступна подія - обрання Держспоживстандарту України у вересні 2004 року на 27-ій Генеральній Асамблеї до керівного складу Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) – Ради ISO. Відтоді Україна також увійшла до Постійного комітету Ради ISO з питань стратегії (СSC/STRAT).

    Така перемога була високо оцінена міжнародними експертами та керівниками нашої держави, адже серед країн колишнього Радянського Союзу, Україні першій вдалося приймати участь у діяльності Ради ISO, впливати на глобальну політику стандартизації разом із США, Великобританією, Францією, Німеччиною тощо.

    На  жаль, досягнення тих часів, починаючи з 2005 року, поступово були втрачені, у питаннях стандартизації та метрології позначилися значні прогалини, а ситуація на споживчому ринку може бути оцінена як критична. 

    В той же час, в умовах, коли Україна стала членом СОТ, а існуючі ще за радянські часи стандарти вже застарілі і потребують скорішої гармонізації до умов світового ринку, саме на тих, хто працює у галузях метрології та стандартизації покладається значна відповідальність за розробку національних стандартів відповідно до найкращих світових, що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних товаровиробників, їх інтеграції у міжнародне співтовариство, захистить інтереси України на світових ринках. 

    Життя довело, що за ці роки галузь значно дискридитована і потребує нагального реформування. Але неприпустимо, як-то кажуть, щоб з водою виплеснули й дитя. І тому реформування повинно бути проведено з огляду на голову мету – посилення безпеки та покращення якості життя громадян, захисту внутрішнього споживчого ринку від контрафактої та небезпечної продукції, як імпортного, так і вітчизняного походження. В цьому напрямку до реформування повинні бути залучені спеціалісти, фахівці, науковці, вітчизняний бізнес та представники громадських організацій споживачів, бо ідеологія ISO – “стандарти для споживачів”.

    Отже, на шляху до досягення високих стандартів якості життя, бажаємо всім працівникам галузі, вченим, фахівцям, які працюють в напрямках технічного регулювання здоров’я, мудрості, виваженості, поєднання зусиль у цій непростий час реформування галузі, яка врешті почне ефективно сприяти розвитку і процвітанню нашої держави та допоможе Україні зайняти своє гідне місце серед країн з високим науковим і промисловим потенціалом.

 

   З повагою та найкращими побажаннями,

 

 

 

Президент Міжнародної Академії стандартизації,  

Голова Ради директорів Асоціації “Укрінтерстандарт”,

Лауреат Державної премії  УРСР в галузі науки і техніки,

Заслужений працівник промисловості України

 

Леонід   Школьник

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?