Головна|Новини

Привітання з нагоди Всесвітнього дня прав споживачів!

15.03.11

Шановні споживачі!

Вітаємо вас з нагоди Всесвітнього дня прав споживача!

 

Права споживачів є фундаментальною ознакою сучасного демократичного суспільства з розвинутими цивілізованими ринковими відносинами, де громадяни є королями ринку.

Традиційно 15 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день прав споживачів, який з 1983 року проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй. Щорічно Міжнародна організація споживчів (Consumers International, CI) визначає тематику цього дня. У 2011 році він проходить під гаслом «Споживачі за чесні фінансові послуги».

Вже другий рік поспіль питання захисту прав споживачів на ринку фінансових послуг не втрачає своєї актуальності у всьому світі. В Україні, на жаль, ситуація критична не тільки з фінансовими послугами, а майже в усіх сферах життєдіяльності людей.

Матеріали урядових документів, представників влади на місцях, політиків, ЗМІ, вчених і громадськості свідчать, що споживчий ринок заповнений неякісними товарами, зокрема: продуктами харчування, водою, медикаментами тощо, які часто мають небезпеку для здоров’я та життя споживачів. В той же час ціни на споживчому ринку України не відповідають якості товарів та послуг, особливо енергоносіїв, пального, в житлово-комунальній сфері, будівництві, де ці проблеми накопичувалися роками, а громадяни як споживачі і по цей час фактично залишаються безправними і незахищеними перед свавіллям корумпованих чиновників і недоброчесного бізнесу.

Незважаючи на те, що в країні за останній рік поширилася боротьба з корупцією, почалась адміністративна реформа і відбудовується вертикаль влади як у центрі, так і на місцях, досягнуто певної економічної стабілізації - до голосу споживача, як головного інвестора економіки, влада і бізнес прислуховується недостатньо.

На противагу Україні, права споживачів в Європейському Союзі та розвинутих демократичних країнах є пріорітетом у діяльності політиків і урядів, активним гравцем у формуванні цивілізованої європейської політики є Комісар Європейської Комісії з питань захисту прав споживачів. В тому, що склалася така світова практика значну роль зіграли інститути громадянського суспільства, ЗМІ та активна життєва позиція самих громадян.

Впевнені, щоб досягти європейських стандартів якості та безпеки життя, покращити ситуацію в Україні нам необхідно консолідувати зусилля влади, соціально відповідального бізнесу, вчених, громадських організацій і ЗМІ не тільки заради світлого майбутнього, але й достойного сьогодення.

Отже, бажаємо всім споживачам України міцного здоров’я, наснаги та багато сил на відстоювання своїх споживчих прав!

 

Голова правління Союзу споживачів України

 

Леонід  Школьник

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?