Головна|Новини

Привітання Голови правління Союзу споживачів України Л.С.Школьника з Всесвітнім днем прав споживачів

15.03.10

Щиро вітаю вас з нагоди Всесвітнього дня прав споживачів!

 

Як Вам відомо, захист прав споживачів має глибокі історичні корені. Практично у всіх стародавніх зводах законів з найдавніших часів були присутні норми, що захищали права та інтереси громадян як споживачів.

 Щороку 15 березня з 1983 року під егідою ООН світова спільнота відзначає Всесвітній день прав споживачів. Витоки сучасної історії цього дня сягають у 1961 рік, коли на засіданні Конгресу США Президент Джон Кеннеді проголосив «Білль про права споживачів», яким визначалися чотири основних права людини - на безпеку, на інформацію і вибір, право бути вислуханим. Сьогодні ці права в демократичних країнах з цивілізованими ринковими відносинами значно поширені.

На жаль, і до сьогодні  голос споживача, який формує попит і чиї потреби та інтереси повинні бути основним орієнтиром для діяльності урядів та бізнесменів, в нашій країні поки що залишається не почутим.

Стан справ на споживчому ринку досяг критичної межі, конституційні права споживачів брутально і цинічно паплюжуються, а держава в особі всіх гілок влади не виконує свої зобов’язання перед громадянами.

Саме в умовах фінансово-економічної кризи люди як споживачі потребують особливої уваги і надійного захисту, так як вони не в змозі самі відстояти свої права, якість та безпечність життя стрімко погіршується і людина поставлена на межу виживання.

Слід зазначити, що Конституція України закріпила важливі положення -  держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.

В той же час, за висновками провідних міжнародних організацій, протягом останніх років Україна стабільно посідає перше місце в Європі за смертністю і останнє - за тривалістю життя. Відповідно до рейтингу ООН з людського розвитку, Україна є найбіднішою країною Європи та є однією з лідерів у списку найкорумпованіших країн світу. Продовжується наступ на основні права людей, в тому числі і на свободу слова.

Всі ці питання були озвучені на засіданні “круглого столу”, який провів Союз споживачів України напередодні Всесвітнього захисту прав споживачів та звернувся з відкритим листом з цих питань до Президента України, Верховної Ради та Уряду.

Маємо надію, що новою владою врешті-решт голоси споживачів України будуть почуті, а їх конституційні права - захищені. Реалізація цієї програми потребує активної спільної боротьби з корупцією та бідністю, впровадження соціально-економічних реформ, які необхідно реалізувати для досягнення головної мети – підвищення рівня добробуту, якості та безпечності нашого життя.

А тому відзначення цієї дати – це не тільки ще одне свято, але й можливість для нас звернути увагу влади на актуальні проблеми життя людей в Україні, об’єднати спільні зусилля влади, соціально-відповідального бізнесу та споживачів для налагодження конструктивного діалогу, утворення цивілізованих ринкових відносин з метою подальшого розвитку громадянського суспільства.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, успіхів, щастя, наснаги та багато сил і наполегливості у боротьбі за свої споживчі права!

 

З повагою,

Голова  Правління,  

Лауреат Державної премії  УРСР,

Заслужений працівник промисловості України                Леонід   Школьник

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?