Головна|Новини

Президент Української Асоціації Споживачів О.Самчишин заявив про вихід зі складу Нацради з питань захисту прав споживачів при КМУ

16.05.08

Прем'єр-міністру України Ю. В. Тимошенко

Копія: Міністру економіки України Б.М. Данилишину

 

 

Вельмишановна Юліє Володимирівно!

 

Інформую Вас про те, що за моєю попередньою згодою я працював у складі Національної координаційної Ради з питань захисту прав споживачів при Кабінеті Міністрів України, утвореної в 2006 році. Вважаю роботу того складу Ради успішною та ефективною. Членами Ради були визначені критичні точки споживчого ринку, намічені шляхи і способи вирішення низки актуальних питань у цій сфері, а також створені відповідні координаційні ради у всіх регіонах України.

Відмічу, що заяви Прем'єр-міністра України щодо наміру взяти під особистий контроль ключові питання на споживчому ринку держави, зокрема, проблеми небезпечних і неякісних продуктів харчування, питної води і медикаментів, а також затвердження Концепції Державної цільової програми захисту прав споживачів на 2008-2011 роки, були позитивно сприйняті суспільством. На мій погляд, такі кроки Уряду повинні були б пожвавити роботу Ради і надати їй нового імпульсу. Але, на жаль, цього не сталося.

Навпаки, після Ваших заяв я дізнався, що Постановою КМУ № 356 від 17.04.2008 р. був затверджений новий склад Ради, до якого увійшли представники малих та середніх підприємств, а сама Рада була підпорядкована Мінекономіки. До речі, саме це відомство свого часу торпедувало виконання Указу Президента, який мав на меті вдосконалення системи державного контролю за безпекою товарів та послуг, покращенння стану споживчого ринку країни.

Прикро, що до нового складу Ради та громадськості увійшла когорта не кращої частини вітчизняного бізнесу, яка до того ж лобіювала на замовлення імпортерів та представників Міжнародної фінансової корпорації відомі суспільству законопроекти № 1363 "Про внесення змін до деяких Законів України (щодо стандартизації та обов'язкової сертифікації)" і № 1365 "Про ринковий нагляд", які ставлять на меті знищення системи контролю за споживчим ринком країни і отримала серйозний опір з боку парламентарів.

Хочу наголосити, що переважно бізнесове забарвлення державних виконавчих та дорадчих органів по захисту прав споживачів призвели з їх сторони до повного ігнорування пропозицій громадськості, зокрема, Української асоціації споживачів: про маркування продукції і товарів із вмістом ГМО; про запровадження в Україні національної стратегії споживання; про запровадження споживчої освіти в школах, та інших. В цьому контексті права споживачів не тільки ігноруються, але й масштабно порушуються права громадських організацій споживачів. Слід зазначити, що держава в особі Кабінету Міністрів України та Держспоживстандарту не виконує своїх конституційних обов'язків (ст. 42 Конституції України) щодо підтримки споживчих громадських організацій і зокрема Української асоціації споживачів. Більш того, у 2006 р. Українську асоціацію споживачів брутально залишила без приміщення міська київська влада. Всі звернення асоціації з цього приводу до влади, та, зокрема, і до Вас залишились без відповіді.

Саме тому я хотів би висловити своє негативне ставлення щодо нового бізнес-складу Ради, який не відповідає цілям і завданням цього органу, так як Рада перш за все покликана захищати права наших громадян як споживачів, а не захищати наших підприємців від споживачів та не відстоювати права бізнесу. Для цього існує ціла низка інших консультативно-дорадчих органів при Уряді.

Працювати в складі такої ради вважаю неможливим, а тому змушений офіційно заявити про свій вихід із нового складу Ради і про своє небажання працювати із лобістами малого та середнього бізнесу, а також лобістами імпортерів, які ставлять на меті створення сприятливих умов для власного бізнесу.

Мене також водночас дивує і обурює той факт, що про моє включення до нового складу Ради мене особисто не було повідомлено. Впевнений, що.це було зроблено навмисно, аби використати очолювану мною організацію та її* назву як єдину із всього списку складу нової Ради, яка, по суті, і причетна до сфери діяльності цього органу.

У звязку з цим, звертаюсь до Вас, шановна Юліє Володимирівно, з проханням особисто розібратися в цій справі.

Також хотів би зазначити, що особисто я не заперечував би проти своєї подальшої участі у роботі Нацради за умови, що буде переглянутий її склад. На мою думку, Національну координаційну раду з питань захисту прав споживачів при Кабінеті Міністрів України маєте очолити особисто Ви, шановна Юліє Володимирівно, та Перший Президент України Л.М. Кравчук, який свого часу підписав перший найдосконаліший та найпрогресивніший у Європі Закон України "Про захист прав споживачів". На мій погляд, саме таке рішення надасть можливості Нацраді виконувати свої функції у повному обсязі ефективно, на благо наших споживачів.


 

Заздалегідь вдячний,

 

З повагою,

 

Президент Української асоціації споживачів                          Олег Самчишин
 

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?