Головна|Новини

Леонід Школьник взяв участь у засіданні президії Національної академії медичних наук України

07.06.12

Нещодавно відбулося розширене засідання президії Національної академії медичних наук України під головуванням Президента академії, директора інституту гігієни та медичної екології ім. О.Марзєєва Андрія Сердюка.

У її роботі взяли участь: академік-секретар НАНУ Сергій Комісаренко; директор Інституту демографії і соціальних досліджень НАНУ Ела Лібанова; директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова, академік НАНУ, Герой України Генадій Книшов; директор Інституту отоларингології ім.О.Коломійченка, академік НАМНУ Дмитро Заболотний; директор інституту урології НАМНУ Сергій Возіанов; начальник лікувально-організаційного управління НАМНУ Василь Лазоришинець; радник Прем’єр-міністра України Александр Журавльов.

У роботі президії також взяв участь головний кардіолог Москви, заступник директора Наукового центру сердечно-судинної хірургії ім.А.Бакулєва, академік РАМН Юрій Бузіашвілі.

Останній спеціально приїхав в Україну для обговорення організації співпраці у рамках підписаного у травні місяці Меморандуму в області медичної науки і охорони здоров’я між Російською академією медичних наук та Національною академією медичних наук України. Документ спрямований на інтеграцію наукових потенціалів і налагодженню двосторонньої співпраці задля поліпшення стану здоров'я населення обох країн. В своєму виступі він окреслив першочергові завдання у спільній роботі в цих напрямках, у тому числі, щодо використання новітніх технологій у лікуванні сердечно-судинних захворювань у Росії, яка використовує передовий світовий досвід, зокрема, США та Ізраїлю.

Про важливість підвищення якості життя і посилення контролю з боку влади за споживчим ринком говорив на засіданні Голова правління Союзу споживачів України, Президент Міжнародної Академії Стандартизації Леонід Школьник. Він звернув увагу присутніх на те, що ще у 1985 році Генеральна асамблея ООН прийняла Керівні принципи по захисту прав споживачів, в яких акцентовано, що система безпеки життєдіяльності людини залежить від трьох найважливіших факторів: якості продуктів харчування, питної води і ліків. Сприяння забезпеченню здорового споживання як суттєвої складової здорового способу життя людини є важливим елементом підтримання стратегічних ресурсів держави. І тому, за його словами, цілком зрозуміла занепокоєність Президента України В.Ф.Януковича, який ще в лютому цього року  дав негативну оцінку стану споживчого ринку країни,  оцінивши його як критичний.

Леонід Школьник висловив упевненість, що державна політика у сфері дотримання прав споживачів, зокрема, права на задоволення базових потреб, на безпечне та якісне споживання, має ініціювати та підтримувати в суспільстві пріоритет здоров'я нації. “Ми впевнені, що Україні необхідно звернутися до євпропейської практиці поєднання функцій охорони здоров’я і захисту прав споживачів як один із ефективних досвідів. У Европейському Союзі впроваджена єдина програма по охороні здоров’я і захисту прав споживачів, на яку виділені сотні мільйони євро. В цьому плані значна роль відводиться подальшій демократизації країни, розвитку науки та інститутів громадянського суспільства. А тому Національна академія медичних наук України разом з іншими відповідними науковими закладами і провідними громадськими організаціями мають бути в авангарді формування національної політики і державних програм з якості і безпеки життя людини, зокрема програми «Здоров’я-2020: український вимір», - зазначив Леонід Школьник.

Прес-служба Союзу споживачів України

 

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?