Головна|Новини

Историческая справка. День работников стандартизации и метрологии. Всемирный день стандартов

09.10.10

14 жовтня 1946 року в Лондоні, в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася міжнародна конференція національних організацій зі стандартизації - 25 країн світу, включаючи СРСР. Результатом її роботи стало створення нової Міжнародної організації зі стандартизації (International Standardization Organization - ІSO).

У 1970 році Президент ІSO, яким на той час був Фарук Сунтер (Туреччина), запропонував 14 жовтня відзначати як Всесвітній день стандартів з метою ще раз підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, але й урядів і споживачів усього світу, а також з ціллю зробити цей день міжнародною подією, знаком поваги до діяльності тисяч працівників з усього світу, що розвивають стандартизацію.

1 жовтня 2002 року з метою підвищення ефективності державної політики у сферах технічного регулювання і захисту прав споживачів Указом Президента України Л.Д.Кучми був створений центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом – Державний комітет з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт). 

Враховуючи ідеологію Міжнародної організації ІSO - “стандарти для споживачів” та необхідність проведення значної роботи по підготовці вступу України до СОТ, головними завданнями цього державного органу було утворення ефективної і надійної національної системи технічного регулювання – метрології, стандартизації, сертифікації, якості - як основи захисту конституційних прав громадян-споживачів, підвищення якості та конкурентоспроможності продукції вітчизняних товаровиробників. 

З огляду на значення розвитку сфери технічного регулювання, від рівня якої в значній мірі залежать розвиток економіки, евроінтеграційні процеси, підвищення конкурентоспроможності продукції, товарів та послуг, захист внутрішнього ринку країни від недоброякісної і небезпечної продукції, та нагальність у зв’язку с цим підтримки та заохочення  професійного складу фахівців галузі, Указом Президента України Л.Д.Кучми від 8 жовтня 2002 року було встановлено, що 10 жовтня щорічно в Україні відзначатиметься як професійне свято – День працівників стандартизації і метрології.

У вересні 2004 року на 27-ій Генеральній Асамблеї ISO (Женева, Швейцарія) Держспоживстандарт України як національний орган зі стандартизації на два роки був обраний до її керівного складу – Ради ISO. В свою чергу Голова Держспоживстандарту Л.С.Школьник Указом Президента України був призначений представником нашої держави у Раді ISO. Відтоді Україна також увійшла до Постійного комітету Ради ISO з питань стратегії (СSC/STRAT). Така перемога була високо оцінена міжнародними експертами, адже серед країн колишнього Радянського Союзу, нашій державі першій вдалося бути у керівному органі ISO, впливати на глобальну політику стандартизації разом із США, Великобританією, Францією, Німеччиною тощо.

За заслуги перед Українським народом, за значний особистий внесок у забезпеченні державної політики у сферах технічного регулювання та захисту прав споживачів, багаторічну сумлінну працю, високий професійний рівень Л.С.Школьник у 2004 році був нагороджений вищою нагородою України - Орденом Ярослава Мудрого 5-го ступеню, Грамотою Верховної Ради України та Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України. 

Кращі працівники системи також були відзначені численними державними нагородами, почесними званнями та відзнаками.

У квітні 2009 на базі Одеського Державного інституту вимірювальної техніки за участю України, Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова була утворена Міжнародна Академія Стандартизації (МАС). Головною метою МАС було проголошено консолідацію зусиль науковців і фахівців, громадських і державних діячів, виробників і споживачів для подальшого розвитку стандартизації, метрології, оцінки відповідності, управління якістю та захисту прав споживачів згідно до високих європейських і світових вимог. 

Президентом МАС обраний Лауреат державної премії УРСР в галузі науки і техніки, Заслужений працівник промисловості України Л.С.Школьник. Першим віце-президентом – ректор ОДІВТ, доктор технічних наук Л.В.Коломієць. 

Девіз Міжнародної Академії Стандартизаці  – “Стандарти змінюють світ”.

Прес-служба Асоціації “Укрінтерстандарт”

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?