Головна| Новини| Артезіанська вода з глибоких горизонтів мінералізацією не менше 50 мг/л і не більше 1 г/л – формула ідеальної води для щоденного вживання

Артезіанська вода з глибоких горизонтів мінералізацією не менше 50 мг/л і не більше 1 г/л – формула ідеальної води для щоденного вживання


Артезіанська вода з глибоких горизонтів з мінералізацією не менше 50 мг на літр, але не більше 1 г на літр – така вода ідеальна для щоденного вживання. Про це сказав на п’ятому засіданні прес-клубу «Аква» Віталій Наумович Корзун – доктор медичних наук, професор, завідуючий лабораторією спеціальних харчових продуктів та епідеміології харчування Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва НАМН України. При цьому глибина свердловини має значення для захисту від забруднення з поверхні – тобто, що глибше, то краще. «Що ж таке хороша вода? А це та вода до якої людство звикло протягом тисячоліть. Це і не дистильована вода, і не сильно мінералізована вода. Узагальнюючи нормативи якості води більшості країн світу, можна сказати, що питна вода може містити в собі мінеральних речовин до 1 грама на літр. Але це – верхня межа. Краще за все, якщо вода для пиття має десь 150 – 180 мг мінералів на літр». Також вчений застеріг від бездумного застосування фільтрів і різних способів очистки: «Я переконаний, що наше населення повинно знати: панацея – це не фільтр, а краще вживати ту воду, яка є в нашій природі і є природно чистою. Тобто – вживати артезіанську воду»,- зазначив вчений.
Також учасники прес-клубу звернули увагу на низьку культуру споживання мінеральних лікувальних вод в Україні. Зокрема В.Н.Корзун зазначив: «Не радійте з того, що у вас є можливість купити мінеральну лікувальну воду й пити її так, як ми п’ємо питну воду! Це води лікувальні і вживання їх може призвести до захворювань! На півдні нашої країни, де мінералізація води велика, статистично більше випадків жовчнокам’яної хвороби, нирковокам’яної хвороби».
Інший експерт, учасник прес-клубу «Аква», Владислав Володимирович Сластін – завідуючий відділом гігієни харчування Українського науково-дослідного інституту харчування додав, що якщо стоїть вибір між звичайною водою і лікувальною, то українські споживачі зазвичай вибирають лікувальну, сподіваючись на користь для здоров’я. «Насправді, якщо ти випиваєш не ту воду, не в тій кількості і не в тому режимі – це ще більше може зашкодити організму. Це – самолікування», - констатував В.В.Сластін.
П’яте засідання прес-клубу «Аква» відбулося 25 жовтня у Києві в Музеї води (КП «Водно-інформаційний центр». Експерти обговорили з представниками ЗМІ тему, яку воду краще пити: водопровідну, бутильовану, мінеральну, лікувальну, бюветну, колодязну, джерельну, талу, фільтровану, газовану, негазовану, насичену киснем і т.д. За підсумками засідання разом із експертами було створено своєрідний рейтинг вод.
Організатори прес-клубу мають можливість надати ЗМІ додаткові матеріали з прес-клубу – виступи учасників, фото, дайджест новин про воду та іншу інформацію.
 

 

Прес-клуб "Аква"

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?