Головна|Новини

ТОП-10 найпрозоріших університетів України!

24.01.18

Корупція вже давно стала системним явищем в Україні. Її прояви зустрічаються в усіх сферах суспільного життя із різною інтенсивністю та глибиною проникнення. Вища освіта не є винятком. Попри гучні заяви політиків і топ-менеджменту країни, суттєвих змін не сталося.

Підтвердженням цієї тези є періодичні (чи не щотижневі!) повідомлення про нові затримання і відкриття кримінальних проваджень. Про останні з них можна прочитати у нашій групі “Покоління вільне від корупції”.

Команда ГО “РЦЄП”, реалізуючи свою місію та завдання, у 2017 році започаткувала моніторингову кампанію, спрямовану на оцінювання рівня прозорості і ефективності антикорупційних політик вітчизняних закладів вищої освіти. В основі методології лежить перевірка фактів дотримання українськими ЗВО законодавства у сфері запобігання корупції, а також запровадження внутрішніх механізмів антикорупційного комплаєнсу. Результатом 9-місячної роботи наших активістів є підготовлений Звіт, у якому комплексно досліджено проблеми дитримання антикорупційного законодавства.

 

Розподіл ЗВО за прозорістю антикорупційної діяльності – 2017Як виявилося, у вищій освіті загалом низька прозорість і ефективність антикоруційної політики. Адже лише 14 ЗВО із досліджених 202 можна вважати такими, що мають “дуже високий” і “високий” рівень прозорості антикорупційної політики (рис. 1). З великим відривом від усіх навчальних закладів лідирує Одеська державна академія технічного регулювання та якості з індексом прозорості 83,62%. Показово, що рейтинг очолив ЗВО, в назві якого відображено “якість”. Оцінювання робилося за 30 показниками.

 

ТОП-10 закладів вищої освіти за індексом прозорості антикорупційної політики (ІПАП-2017)

 

Подивитися рейтинг усіх ЗВО

 

Натомість 37 навчальних закладів навіть після звернень Умовноваженого ВРУ з прав людини та Міністерства освіти і науки України так і не відповіли на запити щодо надання доступу до публічної інформації. Зауважуємо, що судити про рівень корупції в ЗВО на підставі Звіту не можна, а предметом дослідження була лише ПРОЗОРІСТЬантикорупційної політики ЗВО. Сподіваємося, що абітурієнти враховуватимуть у своєму виборі майбутнього альма матер те, наскільки адміністрації готові протидіяти системному і систематичному злу в Україні – корупції.

Джерело: Euro-Project

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?