Головна|Новини

ПРИВІТАННЯ ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ СОЮЗУ СПОЖИВАЧІВ УКРАЇНИ Л.С.ШКОЛЬНИКА ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ – 2017

15.03.17

«Від якості влади – до якості життя» 

15 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день прав споживачів, який з 1983 року проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй.

 Генеральна Асамблея ООН у своєму історичному документі «Керівні принципи для захисту інтересів споживачів», прийнятому в 1985 році, який, по суті, є  дорожньою картою діяльності урядів усіх країн, акцентовано їх увагу на відповідальності за дотриманням прав громадян як споживачів в головних сферах життєдіяльності людини.

В той же час, споживчий ринок України залишається без належного державного контролю, органи ринкового нагляду не працюють, що дозволяє представникам недобросовісного бізнесу просувати та реалізувати прострочені і небезпечні для здоров’я і життя людини продукти харчування, медикаменти, товари та послуги. На жаль, бездіяльність влади в цих напрямах  віддаляє Україну від виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань, унеможливлює застосування відповідних положень Конституції України і Закону України «Про захист прав споживачів». На противагу Україні, права споживачів в Європейському Союзі та розвинутих демократичних країнах світу входять до головних пріоритетів у діяльності політиків й урядовців. Отже, виникає запитання: Що робити в умовах кризового стану в нашій держави?

Вже давно на часі реформування органів державної влади відповідно до міжнародних та європейських стандартів, і не тільки у сферах захисту прав споживачів та технічного регулювання. Реформування не на папері і в лозунгах, а в реальному житті! Адже ще у 2015 рокі Кабінет міністрів України планував до 2017 року привести захист прав споживачів до норм Європейського Союзу, включаючи боротьбу з дискримінаційною ціновою політикою, забезпечення доступу до повної інформації про товар, а також недопущення несправедливих практик бізнесу по відношенню до споживачів. Відповідне положення було закріплено в плані імплементації актів законодавства Європейського Союзу. Але, наразі ситуація не лише не покращилась, а й погіршилася.

Україна входить до ТОП-10 “найбільш нещасних” економік світу, вона є світовим лідером з падіння добробуту населення, за оцінкою ООН мільйони наших співвітчизників сьогодні відносяться до категорії бідних, а сотні тисяч взагалі проживають у злиднях. В той же час, швидкими темпами зростають ціни на житлово-комунальні послуги, продукти, ліки, при зниженні їхньої якості. На цьому тлі, людина як споживач не захищена перед свавіллям чиновників та недобросовісних бізнесменів, обмежуються конституційні права громадян та ЗМІ на свободу слова, суди не забезпечують виконання конституційних положень статей 3,8 та інших, якими визнається, що “людина, її життя і здоровя, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю”.

Некомпетентність, непрофесіоналізм та хабарництво в органах влади призвели до того, що Україна входить до числа найбільш корумпованих країн світу, але головні її корупціонери продовжують засідати в новому парламенті і займати відповідальні державні посади.

Незважаючи на те, що протягом останнього часу в країні поширилася кількість декларацій про активізацію боротьби з корупцією, до голосу споживача, як головного інвестора економіки, влада і бізнес зовсім не прислуховуються. На нашу думку, теза щодо «впровадження в Україні європейських стандартів якості життя», має бути ключовою в реформуванні країни. 

Впевнені, що шлях до Європейської спільноти передбачає не лише викорінення корупції та подолання свавілля чиновників, але й налагодження ефективного діалогу з громадянським суспільством, вітчизняними наукою та виробниками. Говорячи про соціальні стандарти, подолання бідності, споживчий кошик, прожитковий мінімум, влада і політики здебільшого забувають саме про те, що всі ці окремі сегменти є складовою частиною загальнонаціональної політики у сфері покращення якості та безпеки життя громадян України. 

Маємо надію, що врешті-решт влада і бізнес знайдуть можливість «почути» голос споживачів, бо тільки поєднавши наші зусилля ми разом зможемо подолати кризу у державі.

  

СПОЖИВАЧІ  ВСІЄЇ  КРАЇНИ  –  ЄДНАЙТЕСЯ!

 15 березня 2017 рік

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?