Головна|Новини

ПРИВІТАННЯ ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ СОЮЗУ СПОЖИВАЧІВ УКРАЇНИ Л.С.ШКОЛЬНИКА ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ - 2016

15.03.16

15 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день прав споживачів, який з 1983 року проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй. Генеральна Асамблея ООН у своєму історичному документі «Керівні принципи для захисту інтересів споживачів», прийнятому в 1985 році і оновленому в 1999, які є  дорожньою картою у діяльності урядів усіх країн, особливо тих, що розвиваються. Вона акцентувала увагу урядів на їх відповідальності за дотриманням прав громадян як споживачів в основних сферах життєдіяльності людини.

Союз споживачів України протягом тривалого часу бореться за те, аби усі гілки влади згідно Конституції України приділяли особливу увагу захисту прав людини у трьох основних напрямах: якість і безпека продуктів харчування, питної води і медичних препаратів.

На жаль, час йде, а проблеми на споживчому ринку накопичуються і поглиблюються. Споживчий ринок досі залишається без належного державного контролю, органи ринкового нагляду не працюють, що дозволяє представникам недобросовісного бізнесу просувати на ринок фальсифікат, контрафакт і контрабанду, реалізовувати прострочені та небезпечні для здоров’я і життя людини продукти харчування, медикаменти тощо.

Слід зазначити, що споживчий кошик відповідно до законодавства повинен переглядатися кожні пять років, але з 2000 року він не відновлюється, мінімальний прожитковий мінімум складає 1218 грн в місяць для працюючої людини, 949 для непрацездатних та пенсіонерів, що не вистачає навіть для забезпечення фізіологічних потреб людини.

Україна входить до ТОП-5 “найбільш нещасних” економік світу. Швидкими темпами зростають ціни на житлово-комунальні послуги, продукти, ліки тощо, гривня зніцінюється, зростає інфляція, а пенсії не підвищуються. В той же час, зростає безробіття, скорочується чисельність населення, особливо пенсіонерів. Накопичились значні проблеми в системі охорони здоров’я, погіршилася криміногенна ситуація. Корупція вразила усі гілки законодавчої, виконачої та судової влади. Людина як споживач не захищена перед свавіллям чиновників та недобросовісних бізнесменів, обмежуються конститутційні права громадян та ЗМІ на свободу слова.

У Європейському суді з прав людини знаходиться 14 тис. 250 заяв наших співвітчизників, в тому числі 9 тис. стосуються невиконання раніше прийнятих рішень ЄСПЧ.

На жаль, бездіяльність влади в цих напрямах  віддаляють Україну від підписаних нею міжнародних зобов’язань, особливо «Керівних принципів для захисту інтересів споживачів», роблять неможливим застосування відповідних положень Конституції України і Закону України «Про захист прав споживачів». 

         На противагу Україні, права споживачів в Європейському Союзі та розвинутих демократичних країнах світу входять до головних пріорітетів у діяльності політиків й урядівців.

Отже, виникає запитання: Що робити в умовах кризисного стану нашої держави?

Вже давно на часі реформування органів державної влади відповідно до міжнародних та європейских стандартів, і не тільки у сферах захисту прав споживачів та технічного регулювання.

На наш погляд, у процесі реалізації стратегічного курсу, проголошеного креівництвом країни на децентралізацію, слід не лише підвищувати роль і значення органів місцевої влади, але й їх відповідальність перед громадянами, підтримувати соціально-відповідального вітчизняного товаровиробника, у тому числі за рахунок потенціалу технічного регулювання, яке допоможе витримати конкурентну боротьбу за місце України на глобальних ринках.

Впевнені, що необхідно, щоб усі гілки влади, особисто Гарант Конституції -  Президент України, Голова Верховної Ради, Уряд у своїй діяльності і програмах однією з ключевих завдань вбачали підвищення безпеки та покращення якості життя кожного громадянина країни.

 

Девіз діяльності Союзу споживачів України:

“Від якості влади – до якості життя”

 

СПОЖИВАЧІ  ВСІЄЇ  КРАЇНИ  –  ЄДНАЙТЕСЯ!

 

 

Прес-служба Союзу споживачів України

15 березня 2016 року

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?