Головна|Новини

Уряд наведе лад у роздрібній торгівлі нафтопродуктами

19.11.14

Уряд приведе Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами у відповідність до вимог чинного законодавства, що посилить контроль за якістю та безпечністю нафтопродуктів, які реалізуються через мережу АЗС і покращить обслуговування споживачів. На засіданні Кабінету Міністрів 19 листопада було прийнято відповідну постанову, яка стосується внесення змін до Правил роздрібної торгівлі.

Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено для розв’язання актуальних проблем стосовно підвищення якості та безпеки нафтопродуктів у роздрібній торговельній мережі з урахуванням специфіки діяльності автозаправних станцій.

Внесення змін до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами спрямоване на вирішення таких питань:

підвищення якості й безпечності нафтопродуктів, що реалізуються через мережу АЗС. Приміром, забороняється продаж нафтопродуктівякі не відповідають вимогам нормативних документів щодо їх якості та безпечності;

  - реалізація прав споживачів на належну якість нафтопродуктів, на одержання необхідної та достовірної інформації щодо показників їх якості, безпеки для життя, здоров’я і майна споживачів, умов безпечного використання нафтопродуктів. Уносяться зміни, відповідно до яких суб’єкт господарювання, що здійснює продаж нафтопродуктів, зобов’язаний своєчасно надати споживачеві необхідну доступну й достовірну інформацію про нафтопродукти, а також на вимогу споживача — копію документа про якість (паспорт якості) і копію декларації про їх відповідність;

 - встановлення обов’язку щодо наявності на АЗС еталонних мірників для перевірки на точність роботи паливо-, масло- та газороздавальних колонок, що забезпечить захист прав споживачів на відпуск нафтопродуктів у повній мірі, об’єму та відповідної якості. Також  передбачається, що засоби вимірювальної техніки, зокрема резервуари, які застосовуються на АЗС, підлягають перевірці або державній метрологічній атестації відповідно до вимог нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології.

Постанова є регуляторним актом, який забезпечить додержання принципів державної регуляторної політики і сприятиме упорядкуванню діяльності суб’єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами.

 

ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ

 

Нагадаємо, що Союз споживачів України звертався до Президента України, Прем'єр-міністра України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, а також до Національного агентства з акредитації України щодо фактів  зловживань на вітчизняному ринку нафтопродуктів. 

За результатами нашого звернення у Мінтопенерго створена спеціальна робоча група з цього питання, до складу якої увійшов і представник Союзу. Наші активісти протягом 2013-2014 років проводять моніторинг ринку нафтопродуктів і перевіряют якість топлива на АЗС. Більш детально ознайомитися з нашими матеріалами пропонуємо за наступними посиланнями:

 

Союз споживачів України звернувся до керівництва країни через зловживання на ринку нафтопродуктів

Союз потребителей Украины проводит мониторинг качества топлива на столичных АЗС

Почему потребитель должен расплачиваться за бездействие власти, или кто заплатит за топливный суррогат?

Видео-репортаж о мониторинге заправок активистами Союза потребителей Украины и специалистами МАСМА на Первом Национальном канале

Столичный отбор: как на заправках Киева интересовались качеством бензина

 

Прес-служба Союзу споживачів України

 

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?