Головна|Новини

Заступника голови правління Союзу споживачів України Олега Цільвіка обрано Головою Громадської ради при Держспоживінспекції України

23.04.14

Нещодавно відбулося перше засідання Громадської ради нового скликання при Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, яка відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996, є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, врахування громадської думки під час реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів, здійснення громадського контролю за діяльністю Держспоживінспекції України.

У ході засідання новообраної Громадської ради її Головою, шляхом відкритого рейтингового голосування, було обрано Цільвіка  Олега Валерійовича – виконавчого директора Асоціації «Укрінтерстандарт», заступника голови правління Союзу споживачів України, який має багаторічний досвід роботи як на державній службі, в бізнесі, так і у недержавних громадських інституціях.

У своєму виступі перед членами Громадської ради Олег Цільвік наголосив, що в світлі останніх подій, що відбулися в Україні, сьогодні у громадськості є унікальна можливість докорінно змінити формат стосунків громадянського суспільства із владою. На підтвердження свої слів, він навів декілька цитат з Програми діяльності Кабінету Міністрів України (від 01.03.2014 р.), в яких, зокрема йдеться про те, що в країні відбулася майже повна правова делегітимізація державної влади, її вихід з-під контролю суспільства. Замість свого конституційного призначення – служити інтересам українського суспільства – державна влада її головними суб’єктами використовувалася з метою самозбереження і збагачення. Корупція стала системним елементом державного управління. Внаслідок цього мільйони українських громадян були не тільки поставлені на межу виживання, але і позбавлені легітимних способів захисту своїх прав і свобод. 

Для виправлення цієї ганебної ситуації, за словами О.Цільвіка, потрібна консолідована та результативна робота інститутів громадянського суспільства, спрямована на забезпечення формування нової системи влади на принципах верховенства права, відкритості і прозорості діяльності органів державної влади.

 У провідних країнах світу проблеми захисту прав споживачів, охорони здоров'я, якості і безпеки життя людей є найважливішими питаннями і знаходяться у фокусі інтересів влади, суспільства і пересічних громадян. Це цілком логічно, оскільки саме від вирішення цих питань залежить розвиток держави та її місце в рейтингу успішних країн світової спільноти. Україна у цих напрямках не може похвалитися нічим – ні законодавством, ні тим більше – ефективними регулятивними і контролюючими функціями держави. Тому, у нинішніх умовах розвитку України, на Громадську раду покладається відповідальна місія не лише контролю за діяльністю державного органу влади, а й налагодження ефективного діалогу із владою, соціально-відповідальним бізнесом та інститутами громадянського суспільства з метою пошуку шляхів удосконалення системи захисту прав споживачів, до якої в останні роки накопичилось багато питань від усіх учасників ринку.

Серед першочергових завдань Громадської ради, на думку О.Цільвіка, має стати сприяння вирішенню низки основних питань: рішуче та системне викорення корупції, передусім у системі Держспожвінспекції України, проведення люстрації з метою очищення системи захисту прав споживачів від тих, хто зловживав владою, порушував права громадян; приведення споживчого законодавства у відповідність до найкращих світових стандартів; реформування системи захисту прав споживачів на зразок ЕС, де питаннями захисту прав споживачів та охорони здоров‘я опікується єдиний єврокомісар.

“У будь-якому разі, наша робота має забезпечити не тільки відновлення функціонування Держспоживінспекції на конституційних засадах, посилення правового захисту та безпеки громадян у всіх сферах життєдіяльності, але і створення передумов для всебічної модернізації держави на європейських засадах та практичної реалізації європейського цивілізаційного вибору України”, - насамкінець наголосив О.Цільвік.

 

 

Прес-служба Союзу споживачів України

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?