Головна|Новини

Кожний другий літр палива в Україні не відповідає нормам

27.01.14

 

Кожний другий літр палива в Україні не відповідає нормам
 

Про це заявляють у Держспоживінспекції. Представники ринку при цьому переконують: сумнівне пальне можна залити у бак лише на так званих "кустарних", не брендових АЗС. Чи так це, вирішили перевірити незалежні експерти.

 

 

Діана Панченко,  журналіст:

 

- Чистка баку, заміна фільтрів, старт із надривом - таке після заправки неякісним пальним траплялося чи не з кожним автомобілістом.

 

Водії:

 

- Наверное, бадяжат. Если машина выезжает и начинает барахлить - скорей всего, причина в бензине.

- Нашим бензином можно быть недовольным – однозначно.

- Чувствую по машине - топлива хорошего нет.

 

Водії кажуть: аби не ризикувати, намагаються заправлятись на великих мережевих АЗС. Але так чинять не всі. Дар’я приміром не гребує безіменною заправкою неподалік від Бориспільської траси.  

 

- Мене влаштовує тут.

 

З'ясувати чи завжди дорожчі та статусніші АЗС гарантують якість, взялися у Спілці споживачів України. На цій заправці насторожилися, лише глянувши у паспорт якості, який датований ще червнем. А видавати такий документ повинні на кожну партію.

 

Олег Цільвик,  заступник голови правління ВГО "Союз споживачів України":

 

- Партія реалізується за місяць, за два - максимум. А вже понад півроку пройшло за цим паспортом якості... Можна стверджувати, що партія, яка зараз реалізується, не відповідає цьому паспорту якості.

 

Далі експерти беруть зразки усіх марок палива.  

 

  -  Одна бутылка остается им, одна - нам. Одна - идет на исследование...

 

Результати досліджень обіцяють оприлюднити до наступного тижня. У ВГО "Союз споживачів України" кажуть: у планах навідатися ще до кількох таких АЗС. Поки що мають результати із однієї "небрендової" заправки, що на Одеській трасі. У бензині відхилень від норм не знайшли, чого не скажеш про дизель.

 

Олег Цільвик,  заступник голови правління ВГО "Союз споживачів України":

 

- Розбавлений був легкими фракціями нафтопродуктів (керосином або чимось), щоб знизити температуру застигання, що дуже небезпечно для двигуна.

 

Наступного тижня експерти планують навідатись вже до брендових АЗС. Щойно результати будуть готовими, «СТН» розкаже, на яких АЗС заправлятися безпечно, і чи завжди брендове паливо гарантує високу якість.

 

Діана Панченко, Юрій Росохай, телеканал "Київ".

 

 

 

 

 

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?