Головна|Новини

Глава Transparency International в Україні: Лише кожен шостий чиновник-корупціонер отримує по заслузі

02.03.13

Лише до 16% кримінальних справ, порушених за фактом отримання хабара, закінчуються судовими вироками. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив керівник представництва Transparency International в Україні Олексій Хмара.

За його словами, найчастіше офіційно повідомляють про «дрібних» корупціонерів.

«Як правило, найбільшими корупціонерами є чиновники 7-12 рангів: сільські голови або чиновники районних адміністрацій, інколи обласних адміністрацій. Чому? По-перше, це – беззахисні люди, що не можуть домовитися з судами, правоохоронними органами. На них дуже легко робити статистику», – повідомив Хмара.

Другою причиною він називає те, що рішення, хто є корупціонером, приймає не прокуратура, а суд.

«Зі 100% справ, які йдуть від міліції або прокуратури до суду, тільки до 16% закінчуються судовими вироками, що дійсно людина є корупціонером. По суті кожен шостий чиновник отримує по заслузі. Решта справ – розвалюється під різними приводами: недостатньо доказів або змогли відкупитися від покарання тощо», – зауважує він.

«Зрештою виходить, що «найдрібніші риби» і формують загальний вал всієї статистики по Україні», – додав Хмара.

Нагадаємо, за статистикою Генпрокуратури, у 2012 році слідчими підрозділами правоохоронних органів до суду було направлено приблизно 3 тис. кримінальних справ щодо корупційних дій посадовців. При чому генпрокурор Віктор Пшонка зазначив, що найбільше порушників антикорупційного законодавства серед чиновників нижчого рангу та представників органів місцевого самоврядування.

Раніше президент Віктор Янукович пояснив, що проблема хабарництва в Україна пов’язана «зі звичкою».

За матеріалами -  Тиждень.ua

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?