Головна|Новини

Привітання Голови Правління Союзу споживачів України Леоніда Школьника з 15 березня - Всесвітнім днем прав споживачів

10.03.13

Шановні споживачі!


Вітаємо з нагоди Всесвітнього дня прав споживача!


Права споживачів є фундаментальною ознакою сучасного демократичного суспільства з розвинутими цивілізованими ринковими відносинами, де громадяни є королями ринку.

Традиційно 15 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день прав споживачів, який з 1985 року проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй. Щорічно Міжнародна організація споживчів (Consumers International, CI) визначає тематику цього дня.

У 2013 році він проходить під гаслом "Споживачі – за справедливість!”.

 

Останнім часом критика Президента України, виступи Глави Уряду, представників влади на місцях, політиків, ЗМІ, науковців, вчених і громадськості свідчать про те, що споживчий ринок України заповнений неякісними товарами, зокрема: продуктами харчування, водою, медикаментами тощо, які часто загрожують здоров’ю та життю громадян, які й по цей час залишаються безправними і незахищеними перед свавіллям корумпованих політиканів і чиновників та недоброчесного бізнесу.

 

Незважаючи на те, що протягом останнього часу в країні поширилася боротьба з корупцією, почалась адміністративна реформа і відбудовується вертикаль влади у центрі і на місцях, досягнуто певної економічної стабільності, до голосу споживача, як головного інвестора економіки, влада і бізнес прислуховується недостатньо.

 

На противагу Україні, права споживачів в Європейському Союзі та розвинутих демократичних країнах світу є пріорітетом у діяльності політиків й урядівців. Так, активним гравцем у формуванні цивілізованої європейської політики є Комісар Європейської Комісії з питань охорони здоров’я і захисту прав споживачів. В ЄС також діє відповідна комплексна програма, на яку щорічно виділяються мільйони євро. І в тому, що склалася така світова практика, значну роль відіграли неурядові інститути громадянського суспільства, незалежні засоби масової інформації та активна життєва позиція самих громадян.

 

Союз споживачів України у свій час надав імпульсу суспільству, об’єднавши під нашим спільним дахом різні споживчі організації країни, які наразі є його представниками у багатьох регіонах. На превеликий жаль, насьогодні в Україні діє понад трьохсот регіональних і десятки всеукраїнських різноманітних об’єднань споживачів: асоціацій, конфедерацій, союзів, спілок. Деякі з них утворені з метою прикриття далеко не благородних справ їх засновників і створюють видимість розвитку громадянського суспільства. 

 

Ми закликаємо усіх патріотів України до консолідації споживчого руху в державі разом з тими інститутами громадянського суспільства, які переймаються питаннями охорони здоров’я і довкілля, захистом прав споживачів та іншими важливими проблемами у сферах життєдіяльності людини.

 

Впевнені, щоб досягти найкращих світових і європейських стандартів якості та безпеки життя, покращити соціально-економічну ситуацію в Україні нам необхідно поєднати дії влади, соціально-відповідального бізнесу та інститутів громадянського суспільства, налагодити у цьому трикутнику ефективний діалог, в якому людина-споживач займе своє головне місце і не лише заради світлого майбутнього, але й гідного сьогодення.

 

Отже, бажаємо всім споживачам України міцного здоров’я, наснаги та багато сил для відстоювання своїх споживчих прав!ВІД ЯКОСТІ ВЛАДИ – ДО ЯКОСТІ ЖИТТЯ!


СПОЖИВАЧІ – ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЬ!

 

 

 
Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?