Головна|Новини

Президент МАС Леонід Школьник зустрівся з президентом НАНУ Борисом Патоном и президентом НАМНУ Андрієм Сердюком

09.12.12

Президент Міжнародної Академії Стандартизації (МАС), Голова Наглядової ради Одеської державної академії технічного регулювання та якості (ОДАТРЯ) Леонід Школьник зустрівся з Героєм України, президентом Національної академії наук України Борисом Патоном і президентом Національної академії медичних наук України Андрієм Сердюком

 

У ході зустрічі Леонід Школьник привітав Бориса Патона із Днем народження, вручив йому відзнаку МАС і рідкісне видання - двутомник «Лицевой летописный свод XVI века», що вийшов у 2012 році.

 

Він також відмітив вагомий внесок Бориса Евгенійовича Патона у розвиток науки і техніки України, особливо зазначив беззаперечну роль Академії наук, яка під його керівництвом утвердилася як одна з найбільших і потужних наукових центрів Європи й світу. 

 

Серед іншого, співрозмовники обмінялися думками щодо стану технічного регулювання та якості, ситуації на споживчому ринку країни. Зокрема, Борис Патон висловив занепокоєність сучасним станом метрології та стандартизації в Україні, що неприпустимо в умовах світової економічної кризи і посиленням боротьби за ринки збуту. В свою чергу, Андрій Сердюк розповів про основні завдання, котрі наразі вирішує очолювана ним НАМНУ і які спрямовані на побудову системи охорони здоров'я відповідно на найкращих міжнародних стандартів. 

 

«Для нас дуже важливо те, що Національна академія наук України і Національна  академія медичних наук стали в авангарді формування нових підходів із забезпечення покращення якості і підвищення безпеки праці і життя громадян», - зазначив Леонід Школьник. Також він поінформував, що нещодавно група вчених і фахівців МАС, Асоціації "Укрінтерстандарт" і ОДАТРЯ направила до Уряду аналітичну записку, висновки якої спираються, у тому числі й на матеріалах, підготовлених ще у 2010 році Інститутом економіки та прогнозування Національної академії наук України - «Політика технічного регулювання: оцінка ефективності, вибір сприятливого моменту та пріоритетів реформування», на який влада свого часу не звернула належної уваги. Борис Патон рекомендував активізувати подальшу співпрацю МАС з інститутами і академіями НАНУ і НАМНУ. 

 

«Ми цілком поділяємо точку зору вчених НАНУ і НАМНУ і вважаємо за необхідне консолідувати і активізувати спільні зусилля науковців, громадськості, бізнесу і влади задля посилення конкурентоспроможності вітчизняної продукції і наблизити її якість відповідно до найкращих світових стандартів, наведення порядку на споживчому ринку країни і як наслідок - покращення якості та підвищення безпеки здоров'я і життя наших громадян», - зазначив Л.Школьник.

 

Наприкінці зустрічі гості побажали Борису Патону міцного здоров'я, творчого натхнення і ще багато життєдайних сил на довгі роки на благо нашої Вітчизни.

 

 

Борис Патон і Андрій Сердюк, грудень 2012 рік

 

 

 

Борис Патон і Леонід Школьник, із архіву Союзу споживачів України, листопад 2005 рік

 

 

 

Прес-служба Міжнародної академії стандартизації

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?