Головна|Новини

МАС і Агентство зі стандартизації, метрології, сертифікації і торговельної інспекції при Уряді Республіки Таджикістан підписали Меморандум

08.12.12

Меморандум про співпрацю Міжнародної Академії Стандартизації (МАС) і Агентства зі стандартизації, метрології, сертифікації і торговельної інспекції при Уряді Республіки Таджикістан нещодавно підписано у Києві.

 

Відтепер сторони будут сприяти взаємовигідному співробітництву двох країн у сферах технічного регулювання і якості.

 

Мова йде про обмін інформацією та спеціалістами, спільну підготовку кадрів, в тому числі на базі Одеської державної академії технічного регулювання та якості (ОДАТРЯ), організацію й проведення спільних проектів, а також - відкриття філіалу МАС у Республіці Таджикістан.

 

На підписанні сторонами було зазначено, що Україну і Таджикістан тривалий час пов‘язують давні дипломатичні стосунки і на сьогодні договірна база країн – це 72 спільно підисаних документів. Крім того, Україна займає провідну позицію серед країн СНД з експортно-імпортних операцій з Таджикістаном, і є цікавим ринком збуту екологічної сільськогосподарської продукції.

 

У ході зустрічі директор Агентства Бахтійор Шукуров висловив зацікавленіcть у проведенні в Україні таджикськими підприємствами сертифікації власної продукції, а також у залученні фахівців ОДАТРЯ і МАС до підготовки фахівців у галузях метрологія і стандартизація. Серед іншого, він поділився проблемами, з якими стикаються сільськогосподарські компанії країни. Так, продукція, яка по суті є органічною і екологічною, не має вільного доступу на європейські ринки через те, що не завжди відповідає традиційним вимогам цих країн щодо розміру і форми. В той же час, на відміну від європейського споживача, український розуміє, що природна екологічна продукція іноді не має привабливого вигляду і кінцевий продукт, приміром, ягоди чи фрукти рідко бувають однаковими за цими показниками.

 

Президент МАС Леонід Школьник розповів, що українські виробники також мають труднощі з виходом на європейські ринки збуту, адже не завжди є конкурентоздатними адже не завжди є конкурентоздатними, тому що їх продукція часто не відповідає міжнародним стандартам і не пройшла сертифікацію в цих країнах. В той же час, він особливо відмітив ефективність створеної системи технічного регулювання у Таджикістані на відміну від сучасної в Україні.

 

«Одним із напрямків нашої публічної роботи з громадськістю, бізнесом і владою є донесення конкретних пропозицій щодо негайного реформування цієї сфери. Так як в Україні досі не створено Національного органу стандартизації, Національного органу з метрології, Державної метрологічної інспекції, Національного органу з оцінки відповідності – саме тих інституцій, які вже тривалий час є у розвинутому європейському суспільстві. І в цьому плані нам цікавий, в тому числі, досвід Таджикістану, який у цих напрямках побудував структуру, взявши за основу успішний досвід роботи Держспоживстандарту України у 2002-2005 роках», - відмітив він.

 

Наприкінці зустрічі сторони обмінялися подарунками, адже гостинність є відмінною рисою наших країн. Леонід Школьник вручив Бахтійору Шукурову диплом дійсного іноземного члена – академіка МАС, відповідні посвідчення і відзнаку, а також пам’ятний сувенір – гирю XIX-го століття як символ точності вимірювання. Таджикська делегація, у свою чергу презентувала президенту МАС традиційний національний одяг. 

 

 

 

 

Леонід Школьник і Бахтійор Шукуров (зліва-направо)

 

 

 

 

Прес-служба Міжнародної академії стандартизації

 
Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?