Головна|Новини

Леонід Школьник взяв участь у зустрічі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з представниками громадських організацій та експертами

21.03.12

      Уряд спільно з громадськістю розробить нову систему контролю за якістю товарів і послуг. Про це Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив під час зустрічі з представниками громадських організацій та експертами з питань якості та безпеки життя людини. 

 

 

    

"Головна мета нашої сьогоднішньої зустрічі полягає в тому, щоб знайти рішення, які б дали змогу вибудувати нашу політику у цьому напрямку, рухатися до створення нової системи захисту прав споживачів та контролю за якістю і безпекою товарів", - сказав Глава Уряду.

 

Він підкреслив, що дерегуляція підприємницької діяльності в жодному разі не має призвести до зниження контролю за виробництвом продукції. "З одного боку, урядова політика спрямована на зниження регуляторного тиску на підприємців, на зменшення кількості перевірок. З іншого боку, така робота з дерегуляції не має призвести до того, щоб знизився контроль за якістю товарів. Ми з вами мусимо знайти тонку межу, аби зниження контролю не призвело до безконтрольності", - сказав Микола Азаров.

 

    

 

       У свою чергу Голова правління Союзу споживачів України Леонід Школьник, виступаючи першим серед присутніх, зазначив, що Президент України та Уряд останнім часом приділяють значну увагу споживчому ринку країни, надаючи йому критичну і гостру оцінку, а також висловлюючи незадоволення станом проведення реформ і низькою ефективністю діяльності високопосадовців. 

     В цьому плані, за словами Леоніда Школьника, необхідно консолідувати суспільство – владу, науковців, представників соціально-відповідального бізнесу та провідні громадські організації для виконання поставлених керівництвом держави завдань з покращення життя наших співвітчизників. 

     Перш за все, - це приведення законодавчих норм і правил у сферах життєдіяльності людини відповідно до європейських стандартів, поєднання функції захисту конституційних прав громадян як споживачів з охороною здоров’я, як це зроблено в Європі та Росії, і виведення цих функцій з-під ведення Міністерства економічного розвитку і торгівлі. 

    

 

      Необхідно прискорити вирішення питання щодо створення Національного органу у сфері технічного регулювання, який б опікувався питаннями метрології, стандартизації, сертифікації тощо, адже відсутність такого органу негативно позначається на всіх процесах, пов’язаних із стандартизацією, метрологією та впровадженням систем управління якістю, від чого, у першу чергу, потерпає споживач. Саме ця служба повинна зайнятися переглядом усіх технічних умов, яких в Україні вже десятки тисяч, і котрі часто-густо погіршують безпеку товарів і послуг для здоров’я і життя людей. 

     (В цьому плані актуальною є і нещодавна заява Президента України В.Ф.Януковича щодо впровадження стандартів - і технічних, і торговельних, які б, на думку Главы держави, створювали для України рівні правила на зовнішніх ринках з європейськими країнами, а для цього “необхідно провести значну роботу всередині країни”).

     Всі ці питання необхідно розглядати системно, комплексно і вирішувати одночасно, про що ми неодноразово наголошували у своїх зверненнях до Президента України, Верховної Ради і Уряду, а також в численних публікаціях у ЗМІ. 

     Саме для цього Союзом споживачів України було ініційовано створення Національної координаційної ради з питань якості і безпеки життя людини при Кабінеті Міністрів України. Леонід Школьник передав Прем’єр-Міністру листа від членів правління громадської організації – Героїв України, народних депутатів, відомих вчених та державних діячів, в якому висловлено побажання, щоб нещодавно створена, але, по суті, не діюча Координаційна рада отримала статус “Національна” і її очолив особисто Прем’єр-Міністр України. Це посилить впливовість її діяльності та сприятиме подоланню відомчої і регіональної розбіжності у питаннях покращення безпеки і якості життя людей та захисту їхніх конституційних прав.

     У світлі останніх кадрових рішень щодо оновлення складу Уряду, така Нацрада повинна стати справжнім дієвим громадсько-консультативним органом, а не придатком до владних чиновників, імітуючих розвиток громадянського суспільства. У зв’язку з цим її склад необхідно скоротити за рахунок  чисельності чиновників і напротивагу - широкого залучення до її роботи провідних вчених і спеціалістів країни у сферах життєдіяльності людини.

      Леонід Школьник презентував Миколі Азарову збірник “Антологія якості: від розвитку цивілізації до наших днів”, а також матеріали «круглого столу», який проводився Союзом споживачів України напередодні 15 березня – Всесвітнього дня прав споживачів і був присвячений будівельному ринку, зокрема, масштабному незалежному дослідженню якості та безпеки світлопрозорих конструкцій. 

     Він зазначив, що будівельна індустрія переживає не найкращі часи і з метою підтримки вітчизняних товаровиробників - лідерів якості необхідно, щоб у тендерах, які проводяться за бюджетні кошти, приймали участь лише соціально-відповідальні представники галузі, які впровадили систему управління якістю на виробництві. Це допоможе забезпечити вирішення дуже важливої соціальної проблеми, яка була визначена Урядом по забезпеченню населення України якісним житлом. 

      На його думку, саме комплексний та системний підхід при вирішенні згаданих питань і допоможе напрацювати Нацрада, а тому питання щодо поновлення її діяльності треба вирішувати якомога швидше.

       Насамкінець, Леонід Школьник висловив сподівання, що Глава Уряду ознайомиться з усіма переданими матеріалами і надасть відповідні доручення. 

Прес-служба Союзу споживачів України

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?