Головна|Новини

15 березня - всесвітній день прав споживачів

03.03.10

15  БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ  ПРАВ СПОЖИВАЧІВ
 

2010 рік: Міжнародна спільнота відзначає 50 років
Міжнародній організації споживачів (CI)


 15 березня згідно рішення ООН 1983 року відзначається Всесвітній день прав споживачів.
Історія цієї дати почалася 15 березня 1962 року, коли президент США Джон Кеннеді у спеціальному посланні Конгресу виділив чотири священних і невід'ємних права споживача: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір і право бути почутим.

Пізніше до цих базових споживчих прав були додані ще чотири, також визнані світовою спільнотою: право на відшкодування збитку, право на споживчу освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове навколишнє середовище.

У 1973 році Європейський союз на 25-й сесії Консультативної асамблеї прийняв Хартію захисту споживачів. 9 квітня 1985 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Керівні принципи для захисту інтересів споживачів.
Цього року світовий консьюмерський рух знову об’єднається навколо спільної акції. Тема Всесвітнього Дня прав споживачів (WCRD) у 2010 році – "Наші гроші, наші права", що зосереджує головну увагу на висвітленні споживчих питань, пов’язаних із фінансовими послугами.

У всьому цивілізованому світі споживчий рух не переймається політичними та бізнесовими інтересами, адже права споживачів однакові для всіх. Лише інтереси суспільства щодо якості та безпеки споживання, підвищення рівня життя, пропаганда здорового способу життя та культури споживання становлять пріоритети розвитку громадського руху споживачів. Всесвітньо визнані права споживачів мають діяти в Україні, щоб кожна людина почувала себе гідно та не принижено у стосунках з продавцями та виробниками, а влада мала забезпечувати створення відповідального законодавства та суворий контроль його виконання.

Відповідно до статті 42 Конституції України: «Держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів».
Захист споживчих прав – це невід’ємна складова частина загальновизнаних прав людини. У державах із розвиненою економікою споживач здійснює керівну функцію на споживчому ринку. А це можливо лише за активної життєвої позиції кожного громадянина країни та підтримки з боку держави.
 

Поля, отмеченные * - обязательные.
Закрити
Ник *
Сообщение *
Введите символы, изображенные на картинке: *
Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?