Головна|Новини

Екс-голова Держспоживстандарту Лариса Лосюк звільнена за порушення присяги державного службовця

16.09.10

Екс-голова Держспоживстандарту Лариса Лосюк звільнена Кабінетом Міністрів України за порушення присяги державного службовця. Такі дії влади, на думку Союзу споживачів України, є логічним продовження заявленого курсу на позбавлення та очищення органів державної влади від високопосадовців-корупціонерів.

Союз споживачів України тривалий час інформувало суспільство та органи державної влади про чисельні порушення у системі Держспоживстандарту, що фактично призвели до її розвалу. Такому стану справ здебільшого сприяло те, що керівництво цього органу, як у центрі, так і на місцях тривалий час формувалося за принципом політичної доцільності, зловживало службовим становищем, було причетне до хабарництва, кадрового безладу, здійснювало тиск на професіоналів і наукові кадри системи, громадські організації та ЗМІ, порушуючи тим самим Конституцію, закони України та принципи свободи слова.

Ми неодноразово заявляли й про те, що на тлі некомпетентного керівництва Держспоживстандарту були втрачені попередні міжнародні досягнення України у сферах технічного регулювання, уповільнено темпи стандартизації, не виконувалися рішення Президента України, Уряду та Нацради з питань захисту прав споживачів при Кабінеті Міністрів України, які були спрямовані на посилення державного контролю на споживчому ринку, у тому числі за якістю та безпечністю продуктів харчування, їх ціноутворенням.

Так і не було розроблено і впроваджено Державної цільової програми захисту прав споживачів та не переглянутий до цього часу споживчий кошик наших співвітчизників, натомість впроваджувались різноманітні корупційні схеми, у тому числі з сертифікації дорожньо-транспортних засобів, послаблений контроль за ринком паливно-мастильних матеріалів, алкоголю, продуктів харчування, в той же час серед чиновників та управлінців системи поширювалося мздоїмство і хабарництво. За такі дії деякі з попередніх керівників Держспоживстандарту були звільнені Урядом за порушення присяги державного службовця, притягувалися до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Союз споживачів України підтримує кроки діючої влади, спрямовані на активізацію антикорупційних заходів, посилення державного контролю за тими сферами життєдіяльності країни, які безпосередньо впливають на стан здоров’я людей, якість життя наших співвітчизників.

Ми поділяємо заяву Прем’єр-міністра України Миколи Азарова стосовно посилення відповідальності перед законом чиновників, які були причетні до зловживання службовим становищем та за корупційні правопорушення, котрі грубо та цинічно паплюжили конституційні права наших громадян, також позбавлення таких осіб права у подальшому обіймати державні посади, що характерно для багатьох країн світу.

 

Прес-служба Союзу споживачів України

 

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?