Головна|Новини

Відбулася зустріч керівництва Союзу споживачів України з новим Головою Держспоживстандарту Олександром Матвійчуком

09.09.10

Голова правління Союзу споживачів України, голова Громадської Ради при Держспоживстандарті Леонід Школьник та заступник Голови громадської організації Дмитро Степанюк зустрілися з новим Головою Держспоживстандарту України Олександром Матвійчуком.


У ході розмови були обговорені стан справ на споживчому ринку країни, проблеми у сферах технічного регулювання та захисту прав споживачів, питання рефорування системи УкрСепро та діяльності технічних комітетів стандартизації відповідно до світової практики, шляхи подолання корупції у системі,  плани щодо посилення захисту внутрішнього ринку країни від надходження недоброякісних товарів тощо.


Зокрема, Леонід Школьник зупинився на тому, що керівництво Держспоживстандарту змінюється, а питання у сферах захисту прав споживачів, стандартизації, сертифікції та якості, як у відомому вислові, залишаються вічно не вирішеними. Так, Союз споживачів України, як громадська інституція, неодноразово ініціювала низку спільних рішень з цим органом виконавчої влади, що стосувалися прискорення прийняття Державної цільової програми захисту прав споживачів, наведенню порядку на споживчому ринку країни, посиленню заходів з гармонізації стандартів, налагодженню ефективного міжнародного співробітництва, втім, конструктивної співпраці так і не відбулося. Це, здебільшого, було обумовлено внутрішніми проблемами в системі Держспоживстандарту, наявними корупційними схемами та некомпетентною кадровою політикою. Більш того, всупереч ст.42 Конституції України, ст.25 Закону України «Про захист прав споживачів» за останні декілька років керівництво Держспоживстандарту не тільки не сприяло діяльності громадських організацій споживачів, але й, навпаки, створювало штучні перепони для їх роботи, займалося переслідуванням громадських активістів та журналістів.

Серед позитивних кроків Держспоживстандарту Леонідом Школьником було відмічено активізацію в останній час діяльності консультативно-дорадчих органів при Держспоживстандарті, дії з організації спільних заходів, оновлення складу президій Науково-Технічної Ради та Громадської Ради тощо.

У ході зустрічі співрозмовники зупинилися, зокрема на питаннях підготовки у вересні розширеної Колегії Держспоживстандарту за участю провідних вітчизняних експортерів, науковців, урядовців та громадськості у м.Кривий Ріг, обмінялися думками стосовно покращення співпраці щодо проведення ефективної політики з підтримки товаровиробників-лідерів якості, впровадження заходів по підвищенню їх конкурентоспроможності в умовах членства України в СОТ, налагодження діалогу в трикутнику “влада-бізнес-споживач” з пріоритетом прав людини. 

Також сторонами було обговорено нагальність розробки Антикризового плану роботи Держспоживстандарту відповідно до програм Президента України В.Ф.Януковича та Уряду під керівництвом М.Я.Азарова, розробки стратегічного плану трансформації системи технічного регулювання, її адаптації до міжнародних аналогів тощо.

Дмитро Степанюк відмітив, що неприпустимо, коли орган державної влади не виконує або гальмує виконання рішень Президента України, Уряду та Нацради з питань захисту прав споживачів при Кабінеті Міністрів України, судів, правоохоронних та контролюючих органів, які спрямовані на посилення державного контролю на споживчому ринку. Натомість, сприяє впровадженню різноманітних корупційних схем, у тому числі по сертифікації дорожньо-транспортних засобів. Також, на його думку, нове керівництво комітетом повинно врешті-решт поставити крапку в переслідуванні громадських організацій, засобів масової інформації та журналістів за критику їх неправових дій. Необхідно припинити кадрову вакханалію та утиски професіональних кадрів у системі, навести порядок із призначенням та звільненням керівного складу у підвідомчих підприємствах та організаціях, зокрема, в УкрНДНЦ. За його словам, “необхідно  привести  діяльність Держспоживстандарту в правове поле, поновити зруйновану систему роботи з кадрами через затвердження їх Колегією відомства, погоджувати кандидатів при призначенні вперше на відповідальні посади керівників в регіонах (та їх звільнення) з місцевими державними адміністраціями і не включати в контракти надуманих умов, не передбачених законодавством, в тому числі, й при продовжені контрактів”. 

В свою чергу Олександр Матвійчук погодився із наявністю значних проблем, що були накопичені останніми роками, які необхідно розв’язати разом з науковцями, громадськістю і ЗМІ, та висловив готовність до налагодження плідної співпраці з метою відпрацювання нової стратегії діяльності Держспоживстандарту і приведення його роботи в законодавче поле України. 


 

 

Прес-служба Союзу споживачів України

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?