Головна| Новини| Союз споживачів України отримав сенсаційного листа від колективу ДП “УкрНДНЦ”

Союз споживачів України отримав сенсаційного листа від колективу ДП “УкрНДНЦ”


Кадрова чехарда та безлад у підвідомчому Держспоживстандарту України Державному підприємстві “Український науково-дослідний та навчальний центр стандартизації, сертифікації та якості” (далі - УкрНДНЦ), неодноразові спроби штучного реформування цього ледве не єдиного наукового центру країни з проблем технічного регулювання, робота якого впливає на процеси інтеграції України в світовий простір, підвищення конкурентоспроможності національних товаровиробників та захист внутрішнього ринку від недоброякісної та небезпечної для здоров’я і життя людей продукції, триває протягом останніх років.

Слід нагадати, що цей потужний заклад був створений у 2003 році Постановою Кабінету Міністрів України, в ньому працювало сотні науковців та фахівців, однак, на жаль, в останні роки його діяльність буда безконтрольна з боку Уряду та віддана на “откуп” різноманітним ділкам Держспоживстандарту, кожен із яких вніс свій негативний внесок у його діяльність, і наразі він майже доведений до межі банкрутства.

Союз споживачів свого часу  прийняв ряд публічних заяв та направив низку листів, у тому числі й до правоохоронних і контролюючих органів, намагаючись звернути увагу на проблеми як у сфері технічного регулювання, так і стосовно невдалого управління УкрНДНЦ, провалом роботи у напрямках стандартизації, сертифікації, якості, нецільовим використанням коштів на гармонізацію стандартів тощо.

На жаль, події, що сталися останнім часом навколо УкрНДНЦ, та збудили інформаційний простір країни, є логічним продовженням непрофесійного та некомпетентного керівництва як системою Держспоживстандарту, так і самим УкрНДНЦ зокрема.

Так, 18 серпня у численних засобах масової інформації країни першим заступником директора УкрНДНЦ Сергієм Доротичем була розповсюджена сенсаційна інформація щодо кримінальних дій по знищенню реєстру “УкрСЕПРО”, до чого, за його свідченням, був причетний екс-голова Держспоживстандарту О.Поволоцький та нові керівники УкрНДНЦ.

Разом з тим, Союз споживачів України отримав інший документ, що надійшов від колективу УкрНДНЦ ще 14 серпня, в якому, навпаки, йдеться про те, що ліквідація електронного реєстру є (цитуємо) - “ретельно спланована і реалізована акція саботажу проти влади, вищим керівництвом Державного підприємства «УкрНДНЦ» - першим заступником генерального директора  ДП «УкрНДНЦ»  Доротичем С.І. (депутат  Київської обласної ради від БЮТ) і його помічником – заступником генерального директора з питань  якості та функціонування реєстру Гавриліним І.Г., яким Держспоживстандартом України було доручено ведення реєстру Державної  системи сертифікації «УкрСЕПРО». (лист колективу працівників УкрНДНЦ від 14 серпня публікуємо у повному обсязі).

Як нам стало відомо, в той же час цей лист також був направлений колишньому Голові Держспоживстандарту О.Поволоцькому та правоохоронним органам.

Зазначена ситуація, що склалася, викликає великий подив, а тому, ми маємо надію, що врешті-решт Уряд, правоохоронні та контролюючі органи за участю вчених, фахівців – членів колективу підприємства та представників громадськості поставлять крапку у цій тривалій кримінальній історії, а причетні до зловживань як колишні, так і нинішні керівники УкрНДНЦ будуть притягнуті до відповідальності.

Прес-служба Союзу споживачів України

 

Лист колективу працівників УкрНДНЦ від 14 серпня

Для ЗМІ:
«Саботаж чи злочин керівництва ДП «УкрНДНЦ» проти Держави і народу України».

І. 11 серпня 2010 року у сфері технічного регулювання України трапилась надзвичайна ситуація - вперше за всю історію незалежності України «зграєю» злочинців було цинічно та нахабно зупинено діяльність Державної системи сертифікації «УкрСЕПРО» та знищено її електронний реєстр.

Ні, це не була атака терористів чи хакерів, це була ретельно спланована і реалізована акція саботажу проти влади, вищим керівництвом Державного підприємства «УкрНДНЦ»- першим заступником генерального директора ДП «УкрНДНЦ» Доротичем С.І. (депутат Київської обласної ради від БЮТ) і його помічником - заступником генерального директора з питань якості та функціонування реєстру Гавриліним І.Г., яким Держспоживстандартом України було доручено ведення реєстру Державної системи сертифікації «УкрСЕПРО».

Вперше, за час існування Української системи технічного регулювання, керівництво Державним реєстром системи сертифікації України, від якого залежить бюджет країни, товаровиробники, інвестори, бізнес та споживачі, було передано керівниками центрального органу виконавчої влади - Держспоживстандарту України, особам з кримінальними намірами.

Хто ж вони, ці безвідповідальні посадові особи, які так нахабно і цинічно перешкоджають діяльності виконавчої влади - завдаючи величезних економічних збитків Державі, товаровиробникам, бізнесу та споживачам?

Якими мотивами керуються ці «слуги народу»?

Чиї злочинні вказівки вони виконують?

Вичерпну відповідь на ці питання повинні дати правоохоронні органи Держави - СБУ та Генеральна прокуратура.

На сьогоднішній день відома поширена інформація про те, що Гаврилін має фальшивий диплом про вищу освіту і брудне минуле.

Виникає питання, яким чином і за які «заслуги» ця особа була призначена на одну із керівних посад ДП «УкрНДНЦ» та деякий час навіть виконувала обов'язки генерального директора за наказом підписаним Головою Держспоживстандарту?..

(Довідково, з березня 2010року Головою Держспоживстандарту, одноосібно, безконтрольно, влаштована кадрова вакханалія в ДП «УкрНДНЦ». Він майже кожний місяць змінював в.о. Генерального директора наукової установи: Корчевну - доктора юр.наук на Лепського-завгоспа психіатричної лікарні; Лепського на Шевченко - колишнього працівника прокуратури без досвіду роботи в наукових установах; Шевченко на Гавриліна - людину взагалі без вищої освіти. Кожний із призначених в. о. гендиректора змінював працівників наукового центру на свій «смак» і розсуд, зловживаючи посадовим становищем.)

В той же час перший заступник генерального директора ДП «УкрНДНЦ», пан Доротич С.І., колишній перший заступник Голови Держспоживстандарту та перший заступник Міністра Регіонального розвитку, будівництва та архітектури, в часи прем'єрства Тимошенко Ю.В., якого «виперли» сьогоднішні коаліціанти з цієї посади (!?..), дійшов до того, що без відома в.о. генерального директора ДП «УкрНДНЦ», коли той знаходився на робочому місці, безпідставно та з мотивів особистої помсти звільнив «заднім числом» директора інституту стандартизації.

Виникає питання, як цей Доротич із БЮТ потрапив «радником» до Голови Держспоживстандарту (який заявляв, що став Головою по квоті КПУ (!?..) і як він потім опинився на «хлібному» місці в ДП «УкрНДНЦ»?

Адже, як відомо із ЗМІ, керуючи Державною інспекцією архітектурно-будівельного контролю Міністерства, Доротич уже мав практику зупинки видачі ліцензій і призупинення будівельних робіт «з метою наведення порядку у сфері будівництва».

Маючи на меті в такий же спосіб «навести порядок» і в Держспоживстандарті, Доротич та Гаврилін злочинним шляхом погроз та залякувань захопили владу в ДП «УкрНДНЦ», заволодівши та привласнивши Державний реєстр сертифікації .

Їм багато чого вдалось.

З метою отримання хабарів, за сприяння Голови Держспоживстандарту, Державний реєстр системи сертифікації був перетворений в приватну інституцію по створенню штучних проблем для бізнесу, товаровиробників та споживачі. У ситуацію, що склалася своєчасно, за втручання ВГО «Союз споживачів України», прореагували Уряд держави та правоохоронні органи.

Проте це не зупинило «зграю», вона не прислухалась до зауважень та попереджень Уряду України про наведення ладу в Державному реєстрі системи сертифікації, а навпаки - цинічно «начхала» на них. Після того, як Голова Держспоживстандарту «пожурив» злочинців, вони взагалі вийшли з під контролю та почали працювати проти нього.

За кожний сертифікат це злочинне угрупування, окрім договірної плати, вимагало ще й готівку «зверху». А чому? Хто їм це дозволив? Куди потрапляли ці хабарі? Невже в КПУ?

Якщо, згідно установленої ними такси, споживачі послуг Державного реєстру (а це переважно державні органи сертифікації), не давали готівкою наперед, вони не отримували номерів сертифікатів.

На митницях «зависали товари» в тому числі і ті, що швидко псуються, а до органів сертифікації терміново виїжджали якісь незрозумілі бізнесові особи з посвідченнями «радників» Голови Держспоживстандарту, для проведення «перевірок для захисту державних інтересів».

Дійшло до того, що керівники Реєстру почали працювати напряму з замовниками, оминаючи акредитовані в НААУ (Національне агентство акредитації України) органи сертифікації та випробувальні лабораторії, без перевірки товарів на відповідність, просто видаючи номери сертифікатів.

Таким чином, керівники Державного реєстру навмисно створювали проблеми з розмитненням товарів, в тому числі і тих, що швидко псуються, та вчиняли злочинні дії, вимагаючи хабарі.

Така діяльність викликала законне обурення керівників територіальних органів сертифікації, на яке Голова комітету не реагував відповідним чином, а виносив догани керівникам цих державних підприємств і за результатами перевірок «радників» створював проблеми з переукладенням контрактів для продовження роботи керівників цих підвідомчих підприємств.

«Радники» вимагали хабарі навіть за виконання Головою Держспоживстандарту рішень судів про поновлення на роботі.

Крім того, неодноразово робились спроби залучити  до системи, через підприємства та управління, багато «незрозумілих» осіб, які не можуть перебувати на державній службі, зважаючи на своє «брудне» минуле.

«Радниками», «контролерами» та «юристами» була проведена підготовча робота по заміні значної кількості керівників, в тому числі і державних службовців в регіонах, по надуманим підставам з метою продажі посад «спритникам» та «бізнесменам».

Використовуючи адміністративний ресурс «радники», «контролери» та «юристи» почали створювати штучні проблеми для бізнесу і виробників, для їх вирішення через хабарі.

Коли цим особам (Доротич, Гаврилін) стало відомо, що переможцем конкурсу (голова комісії перший заступник Голови Держспоживстандарту Ареф'єв В.В.) на заміщення вакантної посади генерального директора ДП «УкрНДНЦ» став не Доротич С.І. (як вони планували), а інша людина з науковим ступенем - в. о. генерального директора Стулей В.А., якого до речі вони неодноразово залякували фізичною розправою над ним та над членами його родини, примушуючи не подавати свою кандидатуру на конкурс, то у них як кажуть «зірвало дах» і вони стали на відкритий кримінальний шлях. До речі, метод залякування та погроз фізичної розправи зазначені особи застосовували і до інших претендентів з вченим ступенем які планували взяти участь у конкурсі, примусивши їх відмовитися від своїх намірів. А деякій Ларін - «шістка» з їх оточення, зробив навіть спробу вчинити бійку.

Мотивом таких дій без сумніву стало побоювання того, що будуть розкриті їхні злочинні оборудки і схеми отриманих хабарів за «оперативне» внесення в Державний реєстр УкрСЕПРО сертифікатів відповідності, з метою прискорення прискорення розмитнення товарів, ввіз яких на митну територію України допускається лише після отримання сертифікату відповідності та внесення його до реєстру.

Цей страх посилився, коли в «зграї», за оцінками правоохоронців, відбулися кримінальні розбори не на користь Доротича та Гавриліна та їх діями залишився незадоволеним Голова Держспоживстандарту.

Скориставшись тим, що в.о. генерального директора Стулей В.А. ще не повернувся з конкурсу, Гаврилін та його підлеглі зі «зграї», за прямою вказівкою Доротича зухвало зупинили діяльність електронного Державного реєстру системи «УкрСЕПРО», вивівши з ладу його програмне забезпечення і вилучивши з серверів та робочих станцій жорсткі диски, що унеможливило подальшу роботу усієї системи, якою користуються митники, СБУ, прикордонники, податківці та інші державні, правоохоронні та контролюючі органи (!?..), перед цим, з метою шантажу Голови Держспоживстандарту, зробивши клон цих технічних документів.

Таким чином «зграя», як організована злочинна група, завдала значних економічних збитків Україні та її народу, через привласнення та знищення майна і інтелектуальної власності держави.

Крім цього, не поставивши до відома в.о. генерального директора, увесь відділ ведення Державного реєстру (частина приведеної зграї) посеред робочого дня пішов на лікарняний, зачинивши броньовані двері Державного реєстру і прихопивши з собою ключі від них, як від власних квартир, тим самим унеможливлюючи доступ керівника ДП «УкрНДНЦ» до службових приміщень підприємства.

Коли в.о. генерального директора стало відомо про зупинку діяльності Державного реєстру, він спробував зв'язатися з Доротичем С.І, Гавриліним І.Г. та відповідальними особами Державного реєстру, але всі спроби виявилися марними і тому, з метою потрапити до приміщення реєстру для відновлення його роботи, було створено комісію з представників ДП «УкрНДНЦ».

Після того як приміщення були відкриті, комісією було з'ясовано, що технічне і програмне забезпечення Державного реєстру країни навмисно виведено з ладу, про що було складено відповідний акт, а приміщення реєстру було опечатано комісією (приблизно о другій годині ночі).

Вранці члени комісії, з оточення Гавриліна і Доротича (були прийняті на роботу замість примушених до звільнення кваліфікованих фахівців, які бездоганно проробили на своїх посадах багато років), не з' явилися на роботу, тим самим унеможливлювали відкриття реєстру.

Оперативно зреагувавши на повідомлення в.о. генерального директора до ДП «УкрНДНЦ» прибули представники Міністерства економіки, Держспоживстандарту і Служби безпеки України.

Вони відібрали пояснення у в.о. генерального директора і викликали з «лікарняного» Гавриліна і членів комісії.

Розповідають, що під час надання пояснень Гаврилін вів себе зухвало, погрожуючи не тільки заступнику Міністра економіки, але і співробітникам СБУ. Більш того, під час надання пояснень Гавриліну зателефонував Доротич, який керував проведенням цієї «спецоперації» із-за кордону, вимагаючи виторговувати в Голови Держспоживстандарту посаду генерального директора ДП «УкрНДНЦ» в обмін на повернення привласненого ними програмного забезпечення та бази даних Державного реєстру «УкрСЕПРО».

12.08.2010 р. в приміщені Державного реєстру проводились оперативно-слідчі дії, для проведення експертизи було вилучено обладнання. З цієї причини тривалий час електронний реєстр системи «УкрСЕПРО» не зможе працювати, що призведе до значних втрат Державного бюджету через несвоєчасне розмитнення товарів та позовів підприємців за несвоєчасну видачу сертифікатів, якщо це призведе до псування продовольчих товарів і сировини, а також через несвоєчасну доставку товарів замовникам і несвоєчасне виконання умов контрактів на постачання продукції.

II. Без сумніву така надзвичайна ситуація трапилась через безвідповідальну або навіть злочинну недбалість керівництва Держспоживстандарту в кадрових питаннях та їх юридичного супроводження.

Головою Держспоживстандарту на відповідальні посади в ДП «УкрНДНЦ» було призначено людей з «вулиці», без відповідної перевірки для допуску до документів службового користування.

Члени «зграї» зараховані і очолюють відділ кадрів, юридичний відділ ДП «УкрНДНЦ» та інші підрозділи адміністративного управління під виглядом «досвідчених менеджерів» з максимальними надбавками та пільговим поселенням в гуртожиток, в той час, як вчених та досвідчених спеціалістів підприємства позбавлено таких надбавок і привілеїв, з наступним їхнім звільненням.

За кошти підприємства «зграя» закупила безліч дорогих «іграшок» (з грубими порушеннями процедури закупівель), таких як система відео - спостереження в приймальні, кабінетах генерального директора, його заступників, реєстру «УкрСЕПРО», в якій не було ніякої потреби для ведення науково-виробничої діяльності підприємства, обладнання та предметів розкоші, що було заборонено робити Урядом в кризовий період.

В той же час провалена Національна програма стандартизації та гармонізації 2006-2010 р., є проблеми з виплатою заробітної плати (!?..), підприємство вже чотири місяці є збитковим.

III. Для виправлення ситуації, що склалася, Урядом країни оперативно було прийнято рішення про звільнення 29-річного Голови Держспоживстандарту Поволоцького О.В. із займаної посади.

Як бачимо, Прем'єр-міністр України М.Я. Азаров, є гранично послідовним в своїх діях і дотримується слів, які прозвучали на одному із засідань Кабінету Міністрів України:
«кожна спроба запровадити подібні платні послуги, створити контори «Рога і копита» під крилом державних органів закінчиться тим, що не залишиться ні рогів, ні копит, ні керівників, ні крісел, а можливо й державних органів, які все одно не виконують покладених на них державою функцій. Наскільки ми будемо послідовні? Відповідаю - гранично».

Проте існують питання, що викликають глибоке занепокоєння, зважаючи на ситуацію, що склалась:

Чи зробить колишній молодий Голова Держспоживстандарту Поволоцький О.В. належні висновки з цієї сумної історії свого перебування на посаді керівника Центрального органу виконавчої влади і зрозуміє, що перебування на державній службі та керування державними інтересами країни спільно з кримінальними структурами і одіозними особами з кримінального світу є злочин проти свого народу, якщо звісно він його цінує. (!?..) Питання риторичне, але воно має підгрунття.

Чи доведе теперішнє керівництво СБУ та Генпрокуратури справу до суду (!?).

Чи вдасться пройдисвітам Доротичу і Гавриліну «відмазатися» в черговий раз завдяки «кришуванню» впливового нардепа від БЮТ, колишнього генерала - «силовика», який можливо розробив і керував цією «спец операцією» (!?)

Чи запрацює Державний реєстр «УкрСЕПРО» на користь товаровиробників, бізнесу та споживачів?

Чи залишиться реєстр «УкрСЕПРО» «кормушкою» для чергової «зграї» злочинців, що заважають розвитку економіки України (!?).

Чи зможе Держспоживстандарт через ДП «УкрНДНЦ», забезпечити виконання Урядових рішень по гармонізації та стандартизації 2010 року, та виконати роботи минулих років, по яким підписані акти, отримані кошти (тобто приписані) і яких чомусь контролюючі органи при неодноразових перевірках не помітили. А це дуже великі кошти, мова йдеться про десятки мільйонів гривен (!?..).

Чи дозволить «зграя» працювати новому генеральному директору ДП «УкрНДНЦ» - Стулею В.А. , який пройшов конкурсний відбір, в законодавчому полі України?

Чи не осідлають його, як це робиться в кримінальному середовищі, темні ділки (!?..).

Ці питання і для громадського контролю і для роздумів про нашу незалежну Державу і про можливість боронити свій народ від злочинного середовища. (!?..)

Чи зробить висновки наступний Голова Держспоживстандату України з невдалого керівництва галуззю через кримінальні схеми, запроваджені своїми поперередниками (такими як Негрич, Вівчарик, Шнипко, Лосюк, Поволоцький, та ін.)?

Або також буде бавитись з коаліцією і грабувати власний народ, створюючи перепони бізнесу та розвитку економіки України, заради отримання хабарів та знущатись над державною службою, порушувати Присягу державного службовця заради свого збагачення та збагачення «тих хлопців». (!?..)

IV. Зважаючи на те, що Президентом і Урядом країни оголошена боротьба з корупцією, можливо і вдасться її подолати, але тільки тоді, коли настане неминуча відповідальність і не буде безкарності!

На прикладі ДП «УкрНДНЦ» стало наглядно видно, яку велику загрозу несе суспільству корупція у вищих ешелонах влади. Саме тому Президент України В.Ф. Янукович першочерговим завданням влади визначив боротьбу з нею.

Маємо глибоке переконання, що «здорові сили» цієї провідної науково-дослідної установи будуть активно сприяти владі в цій роботі, шляхом створення громадської організації по боротьбі з корупцією та для посилення громадського контролю за діями керівництва підприємства та Держспоживстандарту по відношеню до колективу ДП «УкрНДНЦ». Таке рішення відповідає вимогам часу на підприємстві та директивним настановам нового Президента України та нового Уряду країни щодо розвитку громадянського суспільства.

Переконані, що члени колективу не будуть сторонніми спостерігачами, як окремі негідники, паразитуючи на здоровому тілі підприємства, роблять жебраками вчених, службовців, робітників, використовуючи їх надбання та працю.

Члени колективу будуть вдаватись до активних дій, в тому числі і громадянської непокори.

Кожен повинен нести відповідальність за неправові (злочинні) дії, особливо якщо це стосується керівників державних органів та підприємств.

Принаймні ми цього бажаємо разом з усім українським народом!

14.08.2010
Працівники ДП «УкрНДНЦ»:

Ліхачов В. А.
Повар Л. Л.
Бондарева І. В.
Дем'яненко Д. В.
Ходак О. Н.
Горбатова І. В.
Коваленко С. В. та інші

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?