Головна|Новини

Відбулась зустріч Голови правління Союзу споживачів України Л.Школьника з Головою Держспоживстандарту України О.Поволоцьким

12.07.10

Голова правління Союзу споживачів України, голова Громадської Ради при Держспоживстандарті Леонід Школьник зустрівся з Головою Держспоживстандарту України Олегом Поволоцьким.
У ході тривалої розмови були обговорені стан справ на споживчому ринку країни, проблеми у сферах технічного регулювання та захисту прав споживачів, шляхи подолання корупції у системі тощо.
Зокрема, Л.Школьник наголосив, що останні роки позначилися розвалом майже усієї системи Держспоживстандарту, чому сприяло те, що попереднє керівництво як у центрі, так і на місцях формувалося за принципом політичної доцільності, зловживало службовим становищем, впроваджувало корупційні схеми, було причетне до хабарництва, кадрового безладу, здійснювало тиск на професіоналів і наукові кадри системи, громадські організації та ЗМІ, порушуючи тим самим Конституцію, закони України та принципи свободи слова. Разом з тим були втрачені попередні міжнародні досягнення України у сферах технічного регулювання, уповільнено темпи стандартизації, не виконувалися рішення Президента України, Уряду та Нацради з питань захисту прав споживачів при Кабінеті Міністрів України, які були спрямовані на посилення державного контролю на споживчому ринку, у тому числі за якістю та безпечністю продуктів харчування, їх ціноутворенням. Так і не було розроблено і впроваджено Державної цільової програми захисту прав споживачів та не переглянутий до цього часу споживчий кошик наших співвітчизників, натомість впроваджувались різноманітні корупційні схеми, у тому числі по сертифікації дорожньо-транспортних засобів, послаблений контроль за ринком паливно-мастильних матеріалів, алкоголю, продуктів харчування, в той же час серед чиновників та управлінців системи поширювалося мздоїмство і хабарництво тощо. За такі дії деякі з попередніх керівників Держспоживстандарту були звільнені Урядом за порушення присяги державного службовця, притягувалися до адміністративної та кримінальної відповідальності. Все це стало можливим завдяки відсутності належного контролю та координації діяльності комітету з боку Мінекономіки, якому у 2005 році підпорядкували Держспоживстандарт, що загалом протирічить його статусу та покладеним на нього функціям.
На всі ці недоліки неодноразово звертали увагу діючої влади громадськість та ЗМІ, а рішення та рекомендації учасників “круглого столу” від 11 березня 2010 року, присвяченого Всесвітньому дню прав споживачів, фактично було проігноровано та залишилося поза увагою і нового керівництва Держспоживстандарту, що в певній мірі позначилося на перших кроках його діяльності, які отримали негативну оцінку Уряду.
В свою чергу О.Поволоцький поінформував Л.Школьника про результати діяльності Комітету за 100 днів його головування, погодившись із наявністю значних проблем, що досталися у спадок новому керівництву та були накопичені останніми роками, у тому числі: корупційні дії та зловживання службовим становищем окремих чиновників та посадовців системи, безлад і порушення у кадрових призначеннях, невиконання завдань керівництва держави, втрата досягнень на міжнародній арені та у наукових розробках тощо, що потребує пошуку нових підходів, відпрацювання кардинально нової стратегії діяльності Держспоживстандарту.
У цьому плані сторони обмінялись думками стосовно необхідності проведення ефективної політики щодо підтримки вітчизняних товаровиробників-лідерів якості, впровадження заходів по підвищенню їх конкурентоспроможності в умовах членства України в СОТ, налагодження діалогу в трикутнику “влада-бізнес-споживач” з пріоритетом прав людини. 
Особливий наголос співрозмовниками було зроблено на необхідності активізації співпраці з Громадською радою при Держспоживстандарті, посилення взаємодії з провідними громадськими та науковими організаціями країни в напрямках удосконалення сфер технічного регулювання, захисту прав споживачів і підвищення якості та безпеки життя народу України у відповідності до європейських стандартів.
Серед іншого сторони розглянули питання пролонгації спільної Угоди між Держспоживстандартом і Союзом споживачів, яка була підписана у березні 2008 року, по  реалізації конституційних прав громадян у сферах захисту прав і свобод людей згідно чинного законодавства, виконання програм Президента України В.Ф.Януковича і Кабінету Міністрів України щодо боротьби з корупцією, подолання бідності, зміцнення економіки, підвищення ефективності діяльності центральних органів виконавчої влади та їх підрозділів на місцях, а також шляхи посилення прозорості й відкритості роботи системи Держспоживстандарту.
Насамкінець, Л.Школьник підкреслив, що Президентом України було наголошено на тому, що серед завдань державної політики є створення політико-правових умов для зміцнення громадянського суспільства, становлення громадських організацій як повноцінних учасників у вирішенні соціально-економічних питань. У зв’язку з цим він висловив сподівання на те, що ця зустріч покладе початок конструктивній співпраці з Держспоживстандартом по виконанню поставлених новим керівництвом держави завдань.


Прес-служба Союзу споживачів України
 

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?